Cуть домовленостей між Януковичем та Путіним складніша, ніж просто вступ до МС – Тимошенко

Юлія Тимошенко. Фото УНН
Юлія Тимошенко. Фото УНН

Захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко оприлюднив заяву своєї підзахисної щодо подій 17 грудня у Росії, де екс-прем’єрка зазначила, що суть домовленостей між Президентом України Віктором Януковичем та Президентом Росії Володимиром Путіним значно ширша та складніша, ніж просто вступ України до Митного союзу. Про це він сказав під стінами ЦКЛ №5, передає кореспондент УНН.

Зокрема на думку Ю.Тимошенко, вчорашні домовленості призведуть до створення єдиного державного утворення з домінуванням Росії.

«Вчора відбулися перші незворотні зміни до втрати незалежності України. З учорашнього дня Янукович немає політичної свободи для прийняття рішень на міжнародній арені. Янукович анулював Україну як самостійну учасницю міжнародного життя», – наголосила Ю.Тимошенко.

Також у заяві йдеться проте, що Ю.Тимошенко вважає, що наслідком домовленостей України та Росії буде припинення усіх програм, покликаних створити енергетичну незалежність України.

Вона наголосила, що російський газ не стане дешевшим для України, оскільки знижки, які отримала Україна нівелюються тими процентами, які держава буде сплачувати за кредит.

«Янукович не приймав рішення особисто. Це колективне рішення олігархату України, до якого входять девять осіб», – наголосила вона.

За словами Ю.Тимошенко, ще одним наслідком підписаних документів буде утворення найближчим часом російсько-українських приватних корпорацій. Для цього будуть приватизовані залишки українських державних монополій.

У своїй заяві екс-прем’єрка також відзначає, що Янукович прийняв таке рішення для збереження політичної влади і єдиним виходом із ситуації, що склалася, є негайне, мирне усунення його від влади конституційним шляхом.

Ю.Тимошенко також звернулася дло всіх, хто готовий боротися за незалежність України та закликала підійматись багатомільйонною армією та поставити перед В.Януковичем єдине питання: «Дострокові президентські вибори».

Крім того, Ю.Тимошенко звернулася до європейської спільноти із закликом не залишати Україну наодинці з пост-радянськими диктаторами.

Опозицію Ю.Тимошенко закликала нічого не боятися, не здаватися та залишатися на майданах поки не буде обрано нового президента.