Численних спецпідрозділів МВС більше не буде, буде аналог американського SWAT – Аваков

СВАТЯк наслідок реформування Міністерства внутрішніх справ України планується створення єдиного силового підрозділу, основу якого складуть добровольчі батальйони. Про це 2 жовтня в Києві повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, повідомляє “5 канал“.

Керівник МВС розповів, що наступного тижня на засіданні Кабінету міністрів обговорюватиметься питання реформи МВС, в тому числі питання створення єдиного силового спецпідрозділу, а також буде припинено роботу численних спецпідрозділів МВС.

“Буде створено один великий єдиний спецпідрозділ на всю країну. Якщо хочете аналогію, то це типу американського SWAT. І ми припускаємо, що значна частина батальйонів, більшість з цих хлопців, я думаю, і складуть основу цього підрозділу”, – повідомив міністр.

Значна частина найбільш підготовлених бійців, як припускає Аваков, перейде до складу Національної гвардії і в "складі спецоперацій будуть удосконалити свій професіоналізм".

Нагадаємо, наприкінці серпня міністр оборони України Валерій Гелетей заявив про створення спеціальної служби Міноборони для виявлення ворожої агентури та фактів невиконання бойових наказів в міністерстві і Збройних Силах України: "Вона буде дещо подібної на СМЕРШ, і працюватиме в першу чергу на передовій і в органах військового управління".

Довідково. SWAT (Special Weapons Assault Team – штурмова група зі спеціальним озброєнням; тепер Special Weapons And Tactics – спеціальна зброя і тактика) – підрозділи в американських правоохоронних органах, які використовують легке озброєння армійського типу та спеціальні тактики в операціях з високим ризиком, в яких потрібні здібності та навички, що виходять за рамки можливостей звичайних поліцейських.