Турчинов пояснив, чому по крейсеру “Москва” ЗСУ випустили відразу 2 ракети: першою ціллю “Нептуна” був “Адмірал Ессен”

Український береговий мобільний ракетний комплекс з протикорабельними ракетами Р-360 Нептун

По російському крейсеру “Москва” українські військові 13 квітня випустили відразу 2 ракети, щоб точно і гарантовано знищити ворожу ціль.

Про це повідомив екс-секретар РНБО України Олександр Турчинов.

По першій цілі два тижні тому ЗСУ випустили 1 ракету" "Нептун" і ворожий корабель встиг тоді частково захистись.

"Два тижні тому наша крилата ракета нанесла удар по ще одному ключовому кораблю – "Адміралу Ессену". Протиракетні засоби "Ессена" запеленгували загрозу тільки при підльоті, відкривши загороджувальний вогонь, але навіть з пошкодженнями наша ракета нанесла кораблю значних втрат, вивівши його з бойової операції. Для прориву протиракетного захисту по "Москві" був зроблений пуск одразу двох ракет", - пояснив Олександр Турчинов.

Довідково: Р-360 "Непту́н" — українська протикорабельна крилата ракета. Розроблена в київському конструкторському бюро "Луч" у 2014―2020 роках. 2020 року береговий комплекс РК-360МЦ "Нептун" на основі ракети прийнятий на озброєння Збройних сил України. Ракета призначена для знищення кораблів водотоннажністю до 5000 тонн і має бойову частину масою 150 кг. Ракета має дозвукову швидкість (900 км/год) і здійснює політ на надмалих висотах - кілька метрів над рівнем моря. Ракета може маневрувати під час польоту, дальність якого - до 280 км.

"Проект розробки та виготовлення "Нептуна" був реалізований КБ "Луч" в нереально короткий термін за мінімального фінансування в умовах військового протистояння з росією. Вже у 2018 році були проведені вдалі випробування та знищені морські цілі. Планувалося виготовлення не тільки наземного мобільного комплексу, але і комплексів крилатих ракет морського та повітряного базування. На жаль, останні проекти були призупинені після 2019 року. Сподіваюся, вони всі будуть відновлені і наші крилаті ракети знайдуть свої цілі і в московському кремлі.

Так звані "експерти", які не вірять у силу української зброї, почали розповідати про удар по крейсеру американською протикорабельною ракетою "Гарпун". Це не відповідає дійсності. Такі "експертні" побрехеньки тиражуються тими, хто намагається знову згорнути фінансування вітчизняних ракетних програм. Хочу підтримати і подякувати нашим військовими, які мужньо і професійно знищують ворога, а також нашим вченим і виробничникам з КБ "Луч" і інших підприємств ОПК на чолі з Героєм України Олегом Коростельовим за їх унікальний внесок в оборону нашої держави!" - написав Турчинов.

Читайте також: Росія стверджує, що крейсер “Москва” після пожежі досі на плаву 

Нагадаємо, ввечері 13 квітня стало відомо, що ЗСУ завдали ракетного удару по флагману Чорноморського флоту Росії крейсеру "Москва".