Чи запрацює накопичувальна система пенсій з наступного року? – експерти

фото із вільних джерел
фото із вільних джерел

Міністр соціальної політики Андрій Рева розповів, що з бюджету на пенсії передбачено 166 млрд грн. Пенсії в Україні наступного року зростуть приблизно на 20%, заявив   міністр соціальної політики Андрій Рева. Перерахують пенсії у березні наступного року відповідно до показників 2018 року. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Пенсію розрахували за формулою, в якій врахують 50% зростання рівня інфляції та 50% зростання середніх зарплат за минулий рік. Окрім цього, з 1 січня на чверть зростуть пенсії військовослужбовців.  Це передбачено відповідною постановою уряду.

Рева повідомив, що з бюджету на пенсії передбачено 166 млрд. З них 139 млрд грн призначено для виплат цивільним особам і 27 млрд – віськовим. 16% усього сегменту коштів відведено для виплат військовим, а 83% – цивільним.

Пенсійну реформу почали впроваджувати приблизно рік тому. З того часу пенсії зростали для різних категорій пенсіонерів. Востаннє мінімальні пенсії підвищували в липні цього року.

Голова інституту соціальної ринкової економіки Людвіга Ерхарда Олег Лиховид заявив, що підвищення пенсій все ще залишається на розгляді влади.

Накопичувальна система пенсій мала б запрацювати з наступного року. Поки законодавство для цього не ухвалили. Наразі існує дві концепції. Одна з них передбачає створення державного фонду, інша – накопичення через недержавні фонди.