Чи виконає опозиція накази Майдану, ставши владою?

Петро Ландяк, депутат Тернопільської міської ради
Петро Ландяк, депутат Тернопільської міської ради

Революція продовжується. Завершилась її перша стадія: Януковича відсторонено від влади. Майдан стоїть. І це правильно. Він повинен під контролем тримати всі дії опозиції, а тепер вже – влади.

Зараз ми повинні вийти з руїн, налагодити роботу всіх гілок і всіх органів влади, погасити локальні конфлікти на сході і півдні України, не допустити жодних проявів екстремізму та сепаратизму, об’єднати країну і розпочати вирішувати ті проблеми, які змусили піднятись народ у листопаді минулого року.

Народ повстав не для того, щоб забезпечити рокіровку влада-опозиція-влада чи навпаки. Народ визнає чинну на сьогодні владу тільки тому, що поки немає іншої легітимної.

Однак народу потрібне інше: в нашій країні має бути запущений механізм дії законів. Це є найголовніше завдання на сьогоднішній день. Повинно діяти право, повинен діяти закон. Потрібно ліквідувати телефонне право та загнати а глухий кут корупцію, реально розуміючи, що жодне суспільство цю заразу на 100% не може знищити. Влада зобов’язана  діяти чесно і прозоро – тоді не буде жодних проблем. Адже не Янукович у селах, селищах, районах і містах розкрадав гроші. Так, він це робив у Києві, зрозуміло, що він владі задав репресивний і диктаторський напрямок. Однак чи прозоро в нас діяла влада на місцях? Чи намагалась вона діяти в інтересах народу, чи діяла в інтересах своїх особистих та вузько партійних? Чи не було зрощення на місцях виконавчої влади і правоохоронних органів, в результаті чого створювались такі собі мафіозні угрупування. Чи мала проста людина шанс достукатись тут, на місцях, до влади? Чи влада хотіла слухати і чути народ? Ні, ні і ще раз НІ.

Ось тому найголовніші завдання сьогодні – це вибори Президента, а пізніше – перевибори Верховної Ради. Народ через дію Майдану та через громадські структури повинен за горло тримати владу та не дати робити їй чорні справи. І це основоположне завдання має бути постійним. Це не так важко! Це фізично легше, ніж безперспективно оббивати пороги коридорів влади, як було раніше, і морально значно приємніше.

Я говорив раніше і повторюю зараз: у рамках загальноукраїнського Майдану повинні діяти багато громадських організацій. Вчителі, як пенсіонери так і ті, хто працює, адже вже нічого боятись, повинні створювати громадські структури та контролювати дію влади в питаннях освіти та науки. Так само медики – в сфері охорони здоров’я, архітектори – в сфері будівництва, комунальники – в сфері житлово-комунального господарства і т.д. Такий галузевий принцип, коли люди є професійно підготованими та одночасно активними, забезпечить вплив при прийнятті рішень як центральною владою, так і місцевою.

Коли ми доб’ємося прозорості дій влади, коли піднімемо планку професіоналізму, коли, що надзвичайно важливо, запрацюють закони, а вони, повірте, в нас не всі погані, а ті, що погані, ми швидко змінимо, тоді – отримаємо шанс. Тоді Україна стане такою, за яку віддали своє життя наші Герої – наша Українська Небесна Сотня.

Тому Майдан має стояти, поки народ не побачить, що Верховна Рада обрала правильний вектор та приймає ті рішення, які започатковують незворотні зміни в нашій країні.