Чи впливає Філарет на Епіфанія: архієпископ Даниїл розповів про стосунки екс-предстоятеля УПЦ КП Філарета й митрополита Епіфанія

qЕкзарх Вселенського патріарха в Україні архієпископ Даниїл в інтерв’ю ВВС розповів про те, наскільки колишній предстоятель УПЦ КП Філарет може впливати на митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Як розповів архієпископ Даниїл, Константинополю не надто подобається позиція колишнього предстоятеля УПЦ КП Філарета, який натякає, що матиме вплив чи навіть якимось чином керуватиме новою Помісною церквою України.

На думку архієпископа Даниїла, владика Філарет зараз має шанс увійти в історію як один з будівничих помісної ПЦУ і з великою честю і гідністю відійти убік, ставши “духовним дідусем” цієї церкви. Або ж він має шанс “зруйнувати все”, якщо і надалі намагатиметься керувати ПЦУ.

Читайте також: Вселенський патріархат офіційно оприлюднив текст Томосу про надання автокефалії Православній церкві України

У Константинополі визнають, що Філарет мав і, можливо, досі має вплив на новообраного митрополита Київського і всієї України Епіфанія, який 5 років був його намісником.

Читайте також: Архієпископ розтлумачив, як тепер потрібно називати УПЦ Московського патріархату

І якщо занадто багато буде втручатись в адміністративні справи нової церкви, то може зашкодити Епіфанію.

“Це все, що я прошу у Філарета, дайте можливість Епіфанію бути предстоятелем церкви! Будьте духовним дідусем, татом, радьте, але дайте можливість робити свою справу”, – заявив архієпископ Даниїл.

Читайте також: Чи дійсні тепер таїнства Московського патріархату, коли святкувати Різдво: Митрополит Олександр (Драбинко) про Томос, повноваження глави ПЦУ, про які не здогадуємося

Для Константинополя та світового православ’я Філарет є канонічним митрополитом, а для внутрішнього вжитку, через повагу до віку та заслуг, він може зберігати титул патріарха, який мав до створення ПЦУ.

Владика Даниїл припустив, що якщо патріарх Варфоломій колись приїде до України, то обов’язково зустрінеться з Філаретом.