Чи відводять бойовики важке озброєння на Донбасі, не знають навіть у НАТО

Брідлав у формі надворіДосі невідомо, як проходить відведення важкої військової техніки з боку бойовиків, оскільки вони не допускають представників місії ОБСЄ. Таке твердження Головнокомандувача об’єднаних сил НАТО в Європі генерала Філіпа Брідлава навели сьогодні в РНБО України.

На думку Брідлава, така відсутність чіткого контролю за діями терористів на Донбасі веде до того, що бойовики “можуть і надалі проводити бойові маневри, готуючись до нових зіткнень”, – йдеться у даних ІАЦ РНБО.

Забезпеченню доступу спостерігачів ОБСЄ на контрольовані бойовиками території для фіксації відведення важких озброєнь не сприяє Росія. Про це сказав у коментарі щодо результатів недавніх переговорів представників МЗС країн «нормандської четвірки» заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко, інформують в РНБО.

Там зазначають, що Росія і її найманці вкотре демонструють своє бажання продовжувати бойові дії, незважаючи на Мінські домовленості.

На  підтвердження наводять дані, зокрема, щодо оснащення бойовиків тепловізорами та іншимиприладами нічного бачення

"Росія активно допомагає своїм найманцям, здійснюючи постачання озброєнь та боєприпасів залізницею", - повідомили в РНБО, підкресливши, що "Україна зразково виконує Мінські домовленості, і відвела значну кількість важкої техніки від лінії розмежування, що завжди відбувалося під наглядом спостерігачів ОБСЄ та представників українських та міжнародних ЗМІ".