Чи пристосований Львів для людей із порушенням зору? (Відео)

Screenshot_2019-10-16 Чи пристосований Львів для людей із порушенням зору інспекція міста(1)

Світ відзначив День білої тростини – палиці, що допомагає незрячим самостійно пересуватися вулицями. До цього дня журналісти 24 каналу вирішили проінспектувати центр Львова, аби перевірити, чи пристосоване місто для незрячих людей.

Журналіст сайту ZAXID.NET Володимир Пиріг – незрячий. Тому він влаштував особливу екскурсію містом і розказав, як ходити із білою тростиною. Упродовж моніторингу Львова на комфортність для незрячих його супроводжуватиме колега – журналіст Роман Миндюк.

Володимир розповів, що під час орієнтування незряча людина мусить дуже вслухатися по сторонах, щоби чути машини, світлофори та знати, коли можна переходити дорогу. Окрім того, не всі переходи обладнані світлофорами, а відтак – звуковим супроводом для незрячих. Тож у незнайомій місцевості можна потрапити й під колеса необачного водія. А тактильної плитки, каже Володимир, на вулицях міста не вистачає. А без неї важко пересуватися. А ще не вистачає тих, хто міг би навчити незрячих орієнтуванню з тростиною в руках.

Для незрячих людей важливими є озвучені світлофори, тактильні плитка та смуги, обладнані підземні переходи. Ходити самотужки допомагає біла тростина. Найбільша небезпека для незрячих – пішохідні переходи.

Відео: 24 Канал