Чи потрібне те звернення, яке ухвалили депутати Тернопільської облради? (Відео)

P1270020-nЗвернення про введення воєнного стану та проведення загальної мобілізації прийняла Тернопільська обласна рада.

Адресувала його Президенту України, Верховному Головнокомандувачу Збройних Сил України, Голові Ради національної безпеки і оборони України Порошенку П.О. та Голові Верховної Ради України Гройсмана В.Б.

Читайте також. Тернопілля: як депутатів просили працювати і голова ради, і представниця громади (Відео)

Причому у проекті рішення було вказано, що воєнний стан і загальна мобілізація потрібні у Донецькій та Луганській областях. Але при обговоренні ці слова викинули. Мовляв, щоб не було конкретизації, а то ввійдуть російсько-терористичні війська ще в якусь область і доведеться нове звернення писати.

Доповідала з цього питання представниця фракції ВО «Свобода» Марія Чашка. Її виступ спонукав депутатів до дискусії. Аби остаточно переконати колег, свободівка навіть вийшла до трибуни, хоча зачитувала заяву з місця.

Зокрема у тексті йдеться: “Сьогодні на Сході України ведеться відкрита війна із мирним населенням. У Донецькій та Луганській областях озброєні загарбники вбивають громадян, обстрілюють їхні будинки, автомобілі, майно. Люди часто залишаються без продуктів харчування та води, переховуються у підвалах, бояться виходити на вулиці своїх міст і сіл. Терористи оголосили полювання на все українське. Звернутися по допомогу до правоохоронців неможливо, адже самі міліціонери здають усю інформацію про проукраїнських активістів. Терористи вбивають невинних мирних жителів. Донбас стає другою Чечнею. Російські окупанти відчули себе господарями на нашій землі й витісняють звідти корінних жителів. Терористам систематично, вільно і безперебійно постачають необхідне обладнання та зброю із Російської Федерації…

Ми, депутати Тернопільської обласної ради, вважаємо, що цьому безладу треба нарешті покласти край. Очевидно, що українські військові сили не можуть досі дати відсіч ворогам і показати їм належну реакцію через те, що цього наразі не дозволяє законодавство. Якщо ж терористи ведуть справжню війну з українцями, то нашим  силовим структурам також потрібно створити умови, щоб вони могли воювати на рівні із окупантами, а для цього, на нашу думку,  на Донеччині та Луганщині потрібно ввести воєнний  стан для проведення масштабної військової операції.

Воєнний стан, як особливий правовий режим, повинен бути введений  задля припинення збройної агресії, відновлення цілісності та  незалежності  України…”.

Читайте також. Тернопілля допоможе Донеччині цвяхами, шифером, руберойдом (Відео)

Власне, про доцільність введення воєнного стану в Україні сперечаються давно і роблять це і депутати різних рівнів, і фахівці, які добре на цих нюансах розуміються. Наразі терези схиляються до того, що у воєнного стану «мінусів» таки більше.

У цьому ви можете пересвідчитися, завдяки створеним інфографікам (див. фото – прим.).

Софія Левицька