Чи отримають фермери України компенсацію за втрачений через посуху врожай? (Відео)

фото: Суспільне Одеса
фото: Суспільне Одеса

Зокрема, таким питанням задалися фермери Одещини. Кілійська міська рада написала звернення до Кабінету міністрів, аби там посприяли із наданням фінансової допомоги фермерам, котрі втратили врожай. Мова йде про мільйонні збитки.

Про це кореспондентам Суспільного розповів міський голова Кілії Павло Бойченко.  Він також зазначив, що звернення до уряду надіслали ще місяць тому, однак відповідь не отримали досі.

За тонну насіння пшениці фермери з села Шевченкового Кілійського заплатили від 7 до 10 тисяч гривень, розповів головний інженер однієї з аграрних фірм Олександр Кучеренко. Каже, пшениця загинула майже повністю і у цьому році на прибуток не чекають.

Фермер каже, що пересівати немає сенсу, тому що дощів на Одещині не прогнозують найближчим часом.

226 гектарів полів в Одеській області наразі залишилися без врожаю через посуху. Нині мова йде про приблизно половину посівів в області, розповів кореспондентам Суспільного заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

Він зазначив, у Кілійському районі мова може йти про 90% знищених посівів. Каже, фермерам планують відшкодувати збитки.

Нині усі райони подають інформацію щодо втрат, зробити це мають до 20 травня. Після цього проведуть регіональну комісію з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, потім дані передадуть до Кабміну.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства клопотатиме про виділення коштів з резервного фонду України, запевняє Висоцький.

Журналісти Суспільного намагалися дізнатися у Кабінеті міністрів, чи планують там виділяти кошти на відшкодування збитків фермерам. Поки там слухавки не взяли.

Докладніше – у сюжеті Суспільне Одеса: