Чи можна не платити податок за зруйноване житло? Порада податківця

stariy_domПротягом останніх днів побільшало запитань щодо податку на нерухоме майно. Відповідь на одне з них дала прес-служба ГУ ДФС у Тернопільській області.

Одне із питань, яке виникло у наших платників, стосується напівзруйнованого будинку, бо не є рідкістю для жителів Тернопільського району, та й самих тернополян, коли на одному подвір’ї є два будинки, один із яких непридатний для проживання. Як ж тоді сплачуватиметься податок?

Відповідає на запитання начальник відділу адміністрування майнових податків Олег Іванчишин.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюють інспектори нашого відділу за місцем реєстрації власника такої нерухомості, виходячи із загальної площі кожного з об’єктів та відповідної ставки податку. Дані ми беремо із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Одночасно Податковим кодексом визначено перелік нерухомості, яка не є об’єктом оподаткування. Зокрема – це і об’єкти житлової нерухомості непридатної для проживання, в тому числі у зв’язку з аварійним станом. Однак, отримати такий статус можна лише на підставі рішення сільської, селищної чи міської ради. Після чого, власники одержують довідку, де зазначена інформація про непридатність для проживання у такому приміщенні, з якою можуть звернутися до податкової інспекції за адресою Білецька 1 та написати тут заяву, долучивши копію довідки. Тільки після цього така будівля не оподатковуватиметься податком на нерухоме майно.