Чи є дії керівника Тернопільського обласного УДАІ неправомірними – перевірить прокуратура (Документи)

P4160037-nІнформація щодо неправомірних дій керівника управління Державтоінспекції в Тернопільській області з’явилася 6 лютого на місцевих Інтернет-сайтах.

Цю подію працівники міліції зареєстрували в журнал єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинення кримінальних правопорушень та інших подій. Про це повідомили у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області сьогодні, 7 лютого.

Читайте також. «Автомайдан» має чимало претензій до тернопільських ДАІвців і керівництва МВС (Фото)

Зібрані матеріали направили в обласну прокуратуру для проведення перевірки.

Про ж іде мова? Та про звернення, оприлюднене Громадською організацією «Всеукраїнське об’єднання «Автомайдан» на офіційній сторінці у «Фейсбук» (оригінали документів – див. унизу). У заяві активістів – пряме звинувачення головного ДАІвця краю Андрія Матрифайла у дачі хабаря.

Пропонуємо текст звернення – повністю (редакція виправила лише помилки – прим.).

«У Тернопільській області залишається вакантною посада начальника обласної міліції. Вже незабаром очікується відповідне призначення. «Автомайдану» став відомим «процес» відбору кандидатів на посаду. Нічого нового, жодного креативу, стара “добра” схема: зацікавлена особа→кошти→посередник→лобіст. За принципом “деньги и связи решают всё”.

Читайте також. «У нас одна проблема – продажні політики і боягузливі генерали», — воїн АТО з Тернополя (Відео)

Далі – більш детально:

Громадській організації «Всеукраїнське об’єднання «Автомайдан» стало відомо таке.

13 січня 2015 р. Матрофайло Андрій Васильович, начальник Управління ДАІ УМВС України в Тернопільській області, з метою призначення його на посаду начальника Головного управління УМВС у Тернопільській області передав 200 000$ Тивонюк Галині. Зазначені кошти Тивонюк Г. повинна передати начальнику Головного управління наглядової діяльності у кримінальних провадженнях слідчих органів прокуратури ГПУ Улінець Олегу Євстахійовичу, який, у свою чергу, повинен посприяти в призначенні.

Також відомо, що Улінець О.Є. тривалий час (2001-2003 рр.) працював прокурором Тернопільської області, що може свідчити про наявність можливих інтересів, а також є інформація, що він є людиною Баганця Олексія Васильовича, заступника Генерального прокурора України.

Читайте також. ВО «Автомайдан» у Тернополі: контроль влади і силовиків, допомога бійцям і полоненим (Фото)

Додатково стало відомо, що за аналогічною «процедурою» Тивонюк Г. передали кошти за призначення на посаду начальника Головного управління УМВС в Тернопільській області колишнього співробітника правоохоронних органів Тернопільщини та діючого начальника Головного управління юстиції у Тернопільській області Кольцова Едуарда Станіславовича.

ГО «ВО «Автомайдан» обурює наявність ганебної практики «папєрєдників» щодо призначень на керівні посади, корупції в правоохоронних органах і відсутність кардинальних змін у країні у цьому напрямку. Особливо в той час, коли в нашій країні йде війна.

Ми залишаємо за собою право масового та активного, в межах Конституції та законів України, громадського реагування на прояви корупції в органах державної влади та вимагаємо від Генеральної прокуратури України відкритого, повного та всебічного дослідження фактів, вказаних в заяві!».

Софія Левицька