Чи буде чистим Тернопіль?

27082013-8 Фото nday.te.uaНад таким запитанням депутат Тернопільської міськради Петро Ландяк розмірковує недарма, адже у місті триває комунальний кофлікт. Погляд на цей конфлікт Петра Ландяка.

До 2012 року наше місто прибирало комунальне підприємство «Міська шляхо-експлуатаційна дільниця» (КП «МШЕД»). У 2012 році на ринку цих робіт з‘явилась приватна фірма луцького походження з тернопільською назвою ТОВ (ПП) «Тернопількомуналсервіс», лобістом якої, як пишуть журналісти багатьох видань, є заступник міського голови пан Стемковський В.В. У 2013 році ця фірма зі скандалами «виграла» тендер на прибирання міста. Та оскільки самостійно прибирати місто власними силами волиняни не могли, то взяли на підряд КП «МШЕД». Приватна фірма виграла тендер майже без техніки і без працівників та, не маючи матеріально-технічної бази, розмістилась на території «МШЕДу». Виглядає цікаво?

Який результат отримав від цього Тернопіль? Міський голова каже, що зекономили майже 2 млн. грн. на роботі луцької фірми. А ось чи прибирають Тернопіль і як прибирають? Чи тернополяни бачили місто таким брудним у попередні роки? Про це мер не говорить і, напевне, думає, що тернополяни не бачать, у що перетворився наш обласний центр. Для порівняння поїдьте у Львів. Місто там прибирають незрівнянно краще!

Чи знає мер, що всі вулиці і тротуари в центрі Тернополя повинні прибирати щоденно? Чи знає мер, що кожна вулиця має свою категорію і такі вулиці, як проспекти Злуки, Степана Бандери, Київська, 15 Квітня, Лесі Українки, Дружби, Карпенка, Мазепи повинні прибирати тричі на тиждень. Чи знає мер, що вулиці Пушкіна, Чалдаєва, Героїв Крут і такі інші мають прибирати не рідше одного разу на тиждень?

А як є на практиці? Відповім: окремі з них неякісно прибирають один раз на місяць, а то й один раз на два-три місяці. Ось тому зекономити приватній структурі 2 млн. грн. при такому прибиранні не важко, а навіть прибутково!

У 2013 році влада міста вирішила знищити КП «МШЕД». Для чого? По-перше, не буде конкурента і не буде скандалів із тендером. По-друге, не відкидаю, що територія МШЕДу є дуже привабливою для забудови, а для цього потрібно комунальне підприємство ліквідувати.

Міська рада майже 5 місяців не віддає 1222 тис. грн. своєму комунальному підприємству за виконану у 2013 році роботу. Крім цього, чиновники не підписали акти виконаних робіт за 2013 рік на суму більше 350 тис. грн. Таким чином місто не віддає понад 1,5 млн. грн. комунальному підприємству, а в розмові зі мною мер називає «МШЕД» банкрутом. Чому? Адже загалом всі  покупці-контрагенти  винні комунальному підприємству 2800 тис. грн., а «МШЕД» боргує своїм постачальникам 2600 тис. грн. Не бачу тут навіть елементу банкрутства!

На мою вимогу на сесії міської ради коротко (мер обмежував у часі) розглянули питання подальшої долі КП «МШЕД». Після цього розпорядженням міського голови була створена  комісія для вивчення фінансового стану підприємства. Тим часом в п’ятницю, 21 березня, не дочекавшись оцінки комісії, (я, крім цього, ще вимагаю провести докладний аудит підприємства незалежною аудиторською фірмою), мер прийняв рішення перевести 13 одиниць техніки і частину працівників до іншого комунального підприємства «МШРБУ», яке займається ремонтами доріг.

Чому поспішає мер? Для чого тоді робота комісії? Інформую, що через позов одного з приватних підприємств, якому «МШЕД» боргує більше 200 тис. грн., заблоковано рахунок комунальному підприємству, працівникам не виплачують заробітну плату, а місто не віддає 1,5 млн. грн. свого боргу. Тепер, переводячи техніку і працівників, міська влада розчищає дорогу приватній структурі до виграшу тендеру з прибирання міста, який має відбутись у перших числах квітня.

Люди звернулись у міліцію і прокуратуру. І що? Не думаю, що там будуть поспішати для того, щоб допомогти колективу, адже закони Майдану в Тернополі ще не працюють. Владі головне дотягти до тендера, фінансово ослабити і не пустити на торги КП «МШЕД», аби не було ні скандалів, ні конкурента. А далі буде простіше. Чи не так?!!

У мене є одне питання: чи громада знову проковтне чергову вседозволеність чиновників???

P.S. У понеділок, 24 березня, в засіданні комісії взяв участь міський голова С.В. Надал. Я черговий раз ставив багато запитань і говорив про багато проблем, які і він як міський голова має вирішувати,  в тому числі – негайне звільнення з посади директора «МШЕДу»  А. Козака.  Невже будуть якісь зміни?

Петро Ландяк, депутат Тернопільської міської ради