Прес-конференція Пентагону щодо розгрому в Сирії 7 лютого групи “Вагнера” (Текст)

Генерал Джеффрі Харріган. Фото - U.S. Air Forcе
Генерал Джеффрі Харріган. Фото – U.S. Air Forcе

13 лютого в Пентагоні відбулась прес-конференція, де була викладена найбільш докладна на цей момент американська версія подій 7 лютого, коли від ударів антиіділівської коаліції в Сирії загинули російські найманці.

Група рослідування Conflict Intelligence Team (СІТ) зробила текстовий переклад з англійської на російську фрагментів прес-конференції, пов’язаних з цим інцидентом, а також з взаємовідносинами США і Росії в Сирії.

ІА “7 Днів-Україна” переклала текст українською. Пропонуємо прочитати, аби зрозуміти, як сприймає Пентагон і США дії Росії та її найманців.

Читайте також: «Два КамАЗи трупів»: з’явились подробиці, як Росія зазнала потужних бойових втрат у Сирії

СПІВРОБІТНИК: <…> Сьогодні ми продовжуємо нашу серію прес-конференцій про операції США і коаліції в зоні відповідальності Центрального командування збройних сил США.
Сьогодні з нами генерал-лейтенант ВПС Джеффрі Харрігіан з Об’єднаного центру управління повітряними операціями на авіабазі Ель-Удейд в Катарі, звідки він керує Центральним командуванням ВПС США.
Будучи командиром військово-повітряної складової Центрального командування збройних сил, генерал відповідає за складання планів екстрених заходів і проведення повітряних операцій в зоні відповідальності, що включає 20 країн в Центральній і Південно-Західній Азії.
На цій посаді він відповідає за інтеграцію аерокосмічних сил в операціях НАТО і США в Афганістані, а також в боротьбі коаліції проти ІГІЛ – операції «Непохитна рішучість».
<…>

ГЕНЕРАЛ-ЛЕЙТЕНАНТ ДЖЕФФРІ ХАРРІГІАН: <…>
Ласкаво просимо, пані та панове, дякую, що ви сьогодні з нами. Я радий можливості повідомити вам нову інформацію про повітряні операції США і коаліції в регіоні.
По-перше, в рамках операції «Непохитна рішучість» відзначається істотний прогрес в боротьбі з ІГІЛ і підтримки наших партнерів в Іраку і Сирії.
Ми звільнили понад 7,7 мільйонів осіб і 98 відсотків території, раніше підконтрольний ІГІЛ. В результаті коаліція минулого тижня оголосила, що перенесла зусилля в Іраку з забезпечення бойових операцій на утримання досягнутих результатів і забезпечення довгострокового поразки ІГІЛ.
<…>

Я хотів би відзначити, що навіть з урахуванням переходу в режим підтримки досягнутих результатів ми зберегли достатню кількість повітряної бойової потужності, щоб запобігти поверненню ІГІЛ. Ми прекрасно продемонстрували це на минулому тижні в ході відбиття неспровокованою атаки на наших партнерів з СДС в долині Євфрату.
Нагадаю, увечері 7 лютого коаліція діяла в рамках самооборони в районі, де були розміщені радники коаліції, які надавали підтримку СДС. Ворожі сили почали неспровоковану скоординовану атаку через річку Євфрат на постійну позицію СДС.
Ворожі сили почали атаку, обстрілявши позицію СДС з артилерії і танків. Після цього формування чисельністю до батальйону пішим порядком спробувало здійснити наступ на партнерські сили під прикриттям підтримуючого вогню артилерії, танків, ракетних систем залпового вогню і мінометів.
На момент початку атаки [винищувачі] F-22 і [безпілотники] MQ-9 коаліції перебували в повітрі, де здійснювали спостереження за місцевістю, протиповітряну оборону і розвідувальну підтримку. Вони виконували такі польоти щодня протягом всієї операції проти ІДІЛ.

Ми негайно зв’язалися з представниками Росії по телефонній лінії запобігання інцидентів, щоб оповістити їх про неспровоковану атаку на відому [їм] позицію СДС і коаліції. Після цих переговорів представники коаліції схвалили удари з метою знищення ворожих сил.
На землі передові авіанавідники ВПС, прикріплені до СДС, наводили точкові удари авіації та наземної артилерії протягом більше трьох годин, керуючи вогнем [винищувачів] F-15E, [ударних безпілотників] MQ-9, [стратегічних бомбардувальників] B-52, [ « літаючих батарей »- штурмовиків Сил спеціальних операцій] AC-130 і [ударних вертольотів] AH-64 Apache. Проти наступаючих сил агресорів було застосовано безліч високоточних боєприпасів, а також штурмових ударів з бриючого польоту. Наступ було зупинено, кілька артилерійських знарядь і танків були знищені.
Коли ворожі сили повернули на захід і відступили, ми припинили вогонь.

Хоча ця атака була неспровокованою, вона не стала для нас повною несподіванкою. Коаліція спостерігала поступове зосередження живої сили і техніки протягом попереднього тижня. Ми нагадували російським представникам про присутність в цьому районі СДС і коаліції по лінії запобігання інцидентів. Наші попередження були направлені задовго до нападу ворожих сил.
Я знаю, що ви поставите мені це запитання, тому хотілося б ясно заявити, що я не збираюся робити припущень про склад цих сил або про те, кому вони підпорядковувалися. Як я неодноразово заявляв протягом майже двох років на посаді командувача ВПС коаліції, наші зусилля зосереджені на єдиному ворогові – ІДІЛ. Ми не прагнемо розв’язати бойові дії з кимось ще, однак, як минулого тижня заявив міністр [оборони США Джеймс] Меттіс, «якщо ви будете нам загрожувати, ви надовго запам’ятаєте цей день».
Незважаючи на ці події, котрі відволікають нас від мети, прогрес у боротьбі з ІДІЛ дозволив нам передислокувати деякі бойову авіацію і особовий склад до Афганістану – в тому числі [штурмовики] A-10, [безпілотники] MQ-9 і [вертольоти] HH-60 . <…>

Читайте також: Втрати Росії у Сирії зросли до «масштабу катастрофи» (Аудіо)

Пані та панове, і знову спасибі, що ви сьогодні з нами. Я готовий вислухати ваші запитання.
СПІВРОБІТНИК: Дякую, генерал.

Почнемо з Тома Уоткінс, Агентство Франс Прес.
Питання: Доброго дня, генерал.
Коли ви … коли відбувалися переговори між … між коаліцією і Росією до удару, ви … чи не здалося вам, що хтось … хтось із тих, хто там був, підпорядковувався Росії або що це насправді були російські найманці?
І якими були … як би ви охарактеризували минулі переговори? Ви відчули протидію з боку Росії? Сказали вони «Будь ласка, бомбіть»? Можете хоч трохи прояснити це питання?

ГЕН. ХАРРІГІАН: Звичайно. Дякую за це запитання.
Скажу вам, що, як я вказував, лінія запобігання інцидентів продовжувала роботу і працювала безперебійно протягом тижня до удару. Переговори по цій лінії залишалися професійними, ми продовжуємо вести такі переговори щодня.
Як я вже говорив, я не хочу, не хочу робити припущень про те … про те, хто там був. Ми будемо продовжувати вивчати це питання. Однак я вважаю, що важливо визнати, що до, під час і після [інциденту] лінія запобігання інцидентів продовжувала роботу і, як я вже зазначав, переговори щодо запобігання інцидентів в районі, де пройшла ця операція, носили професійний характер.

Питання: (Нерозбірливо) … я просив вас якось охарактеризувати ці переговори. Виступали росіяни проти ваших ударів?

ГЕН. ХАРРІГІАН: Як я вже говорив – переговори носили професійний характер. Переговори про запобігання інцидентів не виходили за рамки професійного спілкування протягом всього часу, поки розвивалися події, що призвели до цієї ситуації.

Читайте також: «Найбільша поразка Росії за 10 років», — український військовий експерт пояснив, чим відповість РФ

СПІВРОБІТНИК: Філ Стюарт, Рейтер.
Питання: Доброго дня, генерал.
Просто … не хотілося б на вас тиснути, але ви … ви отримували схвалення зверху, щоб наносити ці удари, або ви самі їх схвалювали?
А також, ви сказали … нам повідомили, що, можливо, близько ста ворожих бійців були … були вбиті. Ви дотримуєтеся тієї ж цифри, або ваша оцінка змінилася?
А потім я хотів би коротко запитати вас про Афганістан.

СПІВРОБІТНИК: Добре.
ГЕН. ХАРРІГІАН: Дякую.
Давайте повернемося до правил застосування сил і засобів щодо самооборони, і розуміння, що наші партнери по СДС і радники коаліції перебували в зіткненні з противником.
Коли відбуваються подібні події, рішення в кінцевому підсумку приймає командир наземних сил, тому що саме ці сили знаходяться під вогнем, найближче до цієї ситуації, так що ми даємо їм право приймати такі рішення – так працюють правила щодо самооборони. Саме так все і сталося.
Хотілося б відзначити, що команда спільно виконала … виконала чудову роботу по самозахисту. І, як сказав міністр Меттіс, ми гарантовано забезпечуємо нашу здатність до самозахисту, і що … що ці рішення приймаються на рівні командира наземних сил на місці.
Що стосується чисельності, мені нема чого додати до раніше опублікованих цифр. Скажу лише, що ми продовжуємо вивчати це питання, але на цей момент мені нічого додати. Як я вже говорив у своїй заяві, ми бачили, що на нас наступав загін чисельністю близько батальйону.
Питання: Добре. І вибачте, я передумав: я не буду питати про Афганістан.
<…>

Читайте також: «Перейшли річку і напали», — у Пентагоні розповіли подробиці атаки 7 лютого на війська коаліції в Сирії (Відео)

СПІВРОБІТНИК: Барбара Старр, CNN.
Питання: Будь ласка, у мене пара коротких запитань.
Що стосується російської авіації: ви раніше говорили про характер її польотів. Вона до цих пір виконує агресивні маневри біля повітряних суден коаліції? Це перше питання.
<…>
І по-третє, повертаючись до недавнього зіткнення, Пентагон … коаліція вже заявляла, що це «прихильники режиму [Асада]», тобто це не ІДІЛ, це … і вони не режим, вони прихильники режиму, тобто варіантів, хто вони є справі, не так вже й багато. Складно уявити, що у вас був тригодинний бій, і ви не уявляєте, в кого ви стріляли.
Може, американській армії … коаліції наказали мовчати, тому що ви намагаєтеся знизити напруженість у відносинах з Росією? Ви напевно маєте уявлення, хто це був.

ГЕН. ХАРРІГІАН: Дякую, Барбара. Я вдячний за ці питання.
Дозвольте почати з першого – про характер польотів росіян і зміні їх активності з плином часу.
Скажу вам, що ясно, що російська активність перемістилася з долини річки Євфрат, де ми проводимо наші операції. Їх операції явно перемістилися на північний захід – на підтримку їх цілей в тому районі. Таким чином, наші взаємодії з ними в порівнянні … в порівнянні з тими, що були приблизно два місяці тому, значно скоротилися.
Беручи це до уваги – з урахуванням того, де вони зараз діють, я вважаю, це дозволяє нам повністю сконцентруватися, як ви бачите протягом останніх кількох місяців, на боротьбі з ІДІЛ. Нею ми й продовжуємо займатися.
<…>

Нарешті, переходячи до вашого третього питання щодо сил, які ми розбили в долині Євфрату. По-перше, скажу я вам, ми не … ніхто не наказував нам, ну, щось конкретно замовчувати.
Я можу лише сказати, що ми продовжуємо ретельно вивчати склад цих сил. Зараз мені не варто робити припущень, оскільки нам знадобиться час, щоб … щоб повністю зрозуміти, хто там був. І, я думаю, ви добре знаєте, що в цьому беруть участь різні групи, і що завжди складно точно відокремити одних від інших, так що нам доводиться підходити з належною ретельністю.

Читайте також: «Ми форсували Євфрат», — російський найманець-учасник бою розповів, як у Сирії розгромили групу «Вагнера» (Відео)

СПІВРОБІТНИК: Ненсі Юссеф, Wall Street Journal.
Питання: Спасибі.
Хотіла прояснити одне питання, що піднімалося раніше. Вас запитували, скільки осіб вбито, і остання цифра, яку ми чули – сто. Допоможіть, будь ласка, зрозуміти – чи змінилася ця цифра? Чи є у вас підстави вважати, що вона зміниться? Або ж ви продовжуєте бути впевнені, що загинуло 100 осіб?

ГЕН. ХАРРІГІАН: Наскільки мені відомо, ця цифра не змінилася.
Ми продовжуємо розбиратися, що сталося, і оцінювати це зіткнення, і це … з моєї точки зору, ця цифра, яка повідомлялася, до сих під аналізується і переоцінюється, і я впевнений, що ця оцінка буде тривати.

Питання: Що стосується кількості бійців, що наблизилися до сил США – як і раніше вважається, що їх було від 300 до 500?

ГЕН. ХАРРІГІАН: Так, мем.
Ми говоримо про піший загін чисельністю до батальйону. Іншими словами, для тих, хто продовжував атаку, ці цифри – найкраща оцінка.

Читайте також: «Не можна виключати», — Кремль уже дає «задню» щодо відсутності росіян у місці авіаудару сил коаліції в Сирії

Питання: Минулої п’ятниці міністр Меттіс сказав, що США досі намагаються прояснити, що за сили вони вразили, і ви також сказали, що не хочете робити припущень про їх склад.
Я хотіла б дізнатися, як ви відповісте критикам, які говорять … (нерозбірливо) або провал розвідки, або небезпечна ситуація, коли США наносять удари в Сирії по силах, щодо яких вони не впевнені … не впевнені, хто в них входить.

ГЕН. ХАРРІГІАН: Так, мені здається, я не зрозумів питання. Можете повторити?

Питання: Я хотіла б … чи можете ви відповісти критикам, що ми спостерігаємо або провал розвідки, або, в кращому випадку, небезпечну ситуацію, коли США наносять удари в Сирії по силах, склад яких їм невідомий напевно.
Чи знаєте ви про склад хоча б частини цих сил? Як … є побоювання, що США наносять удари … такі масштабні авіаудари, а потім заявляють, що не впевнені, кого саме вони вразили.

ГЕН. ХАРРІГІАН: Добре, спасибі. Вибачте. Я … я спочатку не цілком розчув питання, а тепер розумію.
Отже, мені здається, перше, що я хотів би вам нагадати: це була самооборона, і ми повинні себе захищати. Як повідомлялося, по нас вівся вогонь, ми з СДС вичікували, нікого не провокували, а на нас йшов масований наступ. Ми будемо здійснювати самозахист, як сказав міністр Меттіс, ми хотіли б, щоб тут не було різночитань.
Тому перш за все ми займаємося належним самозахистом. А потім, як ви відзначаєте, ми вивчаємо, хто ж це був.
І, як ви знаєте, рішення про те, чи розуміємо ми, хто це був, приймає вище командування. При цьому, я думаю, важливо розуміти, що не так просто визначити всіх, хто там був, і нам потрібен час на цю роботу.

Читайте також: Майже «трактористи»: стало відомо, ким були російські найманці, які загинули в Сирії 7 лютого

Питання: Пане професоре, якщо можна – всього два невеликих уточнення.
По-перше, чи мав ви збір інформації розвідувального спрямування на місці скупчення прихильників режиму? І по-друге, чи знаєте ви, чи вдалося іншій стороні забрати тіла?
А потім буде ще одне невелике уточнення.

ГЕН. ХАРРІГІАН: Так, що стосується вашого першого запитання: зрозуміло, ми продовжуємо спостерігати за цим районом і забезпечувати, щоб наші партнери з СДС і радники коаліції, які залишаються на цих позиціях, знали про будь-які інші загрози – як ми робили і до атаки.
Наша мета – повернутися до боротьби з ІДІЛ. Наш намір – забезпечити самозахист, хороше розуміння оперативної ситуації навколо наших партнерів і радників коаліції, ведучи при цьому боротьбу з ІДІЛ. Це перше завдання.
І, як ви знаєте, що стосується збору розвідданих на місці, ми намагаємося ретельно контролювати ситуацію і забезпечувати безпеку операцій.
Нарешті, що стосується тіл, я не знаю, чи евакуював хто-небудь тіла, і … і не можу це прокоментувати.

Читайте також: То все-таки були? Росія зробила важливу заяву про «іхтамнєтів» у Сирії (Відео)

Питання: І ще свого роду доповнення з питання Барбари: коли ви говорите, що це були «прихильники режиму» … не тільки по відношенню до цього інциденту, чи завжди «прихильники режиму» виключають «сили режиму»?

ГЕН. ХАРРІГІАН: Отже, що стосується прихильників режиму, я думаю, важливо, що говорячи про це, ви знаєте, це … в цю групу багато хто входить … я думаю, що мені варто знову підкреслити, що це був самозахист. І хоча ми витрачаємо багато часу на розмови про це, це … це ворожі сили, що наступали на наших партнерів і радників коаліції, і тому ми обороняємося.
Я думаю, поки ми продовжуємо аналіз, кращий опис – «прихильники режиму».

Питання: Я попрошу ще уточнити, оскільки я не цілком почула відповідь.
Коли ви говорите «прихильники режиму», чи виключає це сили, якими командує уряд Асада?

ГЕН. ХАРРІГІАН: Це все … це все частина сил режиму і прихильників режиму.
Отже, мені здається, конкретну відповідь на ваше запитання: «прихильники режиму» – це всі, хто виступає на стороні режиму.

Читайте також: З’явились нові дані про кількість загиблих у Сирії російських найманців

СПІВРОБІТНИК: Лукас.
<…>
Питання: Чи можете ви докладніше описати, що сталося в минулі вихідні? Схоже, сили США були атаковані вдруге за тиждень. Як ви думаєте, ця атака на сході Сирії пов’язана з прольотом іранського безпілотника над Ізраїлем? І чи можете ви виключити, що російські війська або підтримувані Росією сили були вбиті в результаті цих … в результаті відповіді США?

ГЕН. ХАРРІГІАН: По-перше, зазначу, що не пов’язую ніякі дії Ірану безпосередньо з тим, що трапилося з силами, які знову спробували напасти на наших партнерів з СДС і радників коаліції.
Знову ж ми робили оборонні дії. В рамках того, що я назву нормальними операціями, тобто повернення до боротьби з ІДІЛ і забезпечення безпеки нашого району, ми виявили танк, який вчинив по нас постріл.
Він продовжував рухатися, так що ми знову застосували правила задіяння сил і засобів для самооборони. Вважаю, у нас завжди є на це право, і ми будемо забезпечувати, щоб така можливість нікуди не поділася.
І ви не могли б … не могли б повторити другу частину питання?

Питання: Ви можете виключити, що російські громадяни або якісь інші росіяни були в цьому танку Т-72 або в інших танках, які вели вогонь по ваших силах?

ГЕН. ХАРРІГІАН: Я не знаю, хто був в цьому танку.
І тому мені не слід намагатися прояснити це питання в цей момент. Ви знаєте, це … зараз я не стану робити припущень.
<…>

СПІВРОБІТНИК: Джефф Шогол
Питання: Дякую, генерал. Джефф Шогол, Task and Purpose.
Здається, ви казали, що передові авіанавідники здійснювали координацію авіаційних і артилерійських ударів протягом трьох годин, і що були задіяні B-52. Ви можете дати нам оцінку, скільки бомб і снарядів було застосовано за ці три години?

ГЕН. ХАРРІГІАН: Дякую.
Не хотів би здатися таким, що ухиляється (від відповіді – прим. перекл. “7 Днів-Україна”), але скажу лише, що дуже багато, і що ці хлопці виконали чудову роботу. І, ви знаєте, хоча я відзначаю роботу авіанавідників, вони тісно співпрацювали з командиром наземних сил, працювали в украй стресових умовах і в дуже напруженій обстановці, але зуміли в цій ситуації впоратися зі своїм завданням і чудово захистити себе і партнерів з СДС. І, чесно кажучи, я пишаюся тією роботою, що вони виконали.

Питання: Хотілося б уточнити, те, що якісь прихильники режиму вижили в цьому морі вогню – правильно було б говорити, що вашою метою не було вбити їх усіх?

ГЕН. ХАРРІГІАН: Нашою метою в тій ситуації був самозахист, не більше і не менше.
І тому, як я вже підкреслював, як тільки … як тільки командир наземних сил, найближчий до місця бою, вважав, що захистив наші сили, і що противник більше не являє для нього загрозу, ми припинили удари в цьому районі. Це було виключно його рішення.
Я думаю, що всім нам важливо знову визнати, наскільки ефективно він прийняв ці рішення. Я дуже високо ціную його зусилля.

Питання: Чи можете хоча б приблизно сказати, скільки бомб і снарядів – «дуже багато», хоча б за вагою?

ГЕН. ХАРРІГІАН: Знаєте, може бути, в майбутньому ми розглянемо це питання.
Але, знаєте, хотілося б тільки сказати, що ми намагаємося не розголошувати деталей про нашу роботу, про захист наших сил. Ці деталі важливі для мене, оскільки дозволяють захищати наших хлопців і виконувати щоденну роботу.
Отже, ми розуміємо, що ви хочете відповіді, але мені не хотілося б навіть натяками розкривати деталі нашої роботи, щоб ми могли і далі виконувати її щодня і щоночі.
<…>

СПІВРОБІТНИК: Луїс
Питання: Доброго дня, генерал. Луїс Мартінез, ABC News.
З огляду на, що оборонні дії зайняли три години, наскільки «комплексним» був напад? («Комплексними» в англомовній військовій термінології називаються досить масштабні напади, в яких використовуються не менше двох різних класів озброєнь: наприклад, стрільба і прямою наводкою, і з закритих позицій – прим. перекл.) І чи тривали … чи тривали наступальні дії з боку цих сил батальйонного складу впродовж цього часу? І наскільки близько їх снаряди розривалися від штабу СДС, де ви перебували?

ГЕН. ХАРРІГІАН: Дякую.
По-перше, що стосується «комплексності», я не збираюся розкривати конкретних деталей їх дій, але, знаєте, у них був план, і вони мали намір його здійснити. І я хотів би сказати вам, що командир наземних сил і … знаєте, я особисто говорив з авіанавідниками, і так, це тривало.
Ці сили – тобто наша наземна команда, яка взаємодіяла з СДС – виконали феноменальну роботу з самозахисту. Посеред ночі, в дуже складній обстановці, коли вели вогонь і наземні, і повітряні засоби, вони зуміли захистити себе.
Саме до того, знаєте, ми їх і готуємо, саме це вони виконали – і зробили це просто чудово.
Яке ще було запитання? У питанні було три частини, яка остання?

Питання: Як близько їх снаряди рвалися від штабу СДС? Чи була власне перестрілка на землі?

ГЕН. ХАРРІГІАН: Не буду уточнювати, наскільки близько вони підібралися. Але, ви знаєте, не повинно бути сумнівів, що командир наземних сил відчув загрозу, і тому відреагував, використавши наявні в його розпорядженні сили.
<…>

Читайте також: «Ніяк не менше 300″, — Полинков підтвердив нові дані про втрати російських найманців у Сирії

Питання: Доброго дня, пане. Оріана Полик, Military.com.
Чи можете ви підтвердити, що при знищенні танка у вихідні удар завдав [безпілотник] MQ-9 Reaper? І, по-друге, що ви спостерігали або що спостерігав MQ-9, щоб хтось визнав за необхідне нанести удар по цьому танку?

ГЕН. ХАРРІГІАН: По-перше, так, це був MQ-9.
І по-друге, повернемося до концепції самооборони і до того, що ми покладаємося на наших хлопців на землі, в першу чергу на командира наземних сил. В цьому конкретному випадку танк, який зробив постріл, перебував у зоні, звідки він міг вести прицільний вогонь по СДС і нашим радникам, і тому командир явно мав право на самооборону. І, відповідно, він прийняв це рішення,  і таким  був результат.

СПІВРОБІТНИК: Давайте закінчимо на Лукаса.
Питання: Генерал, чи були інші атаки, крім удару по танку в суботу і удару по батальйону минулого тижня? Інші атаки між прихильниками режиму та силами США … силами спеціальних операцій США і їх союзниками на сході Сирії?

ГЕН. ХАРРІГІАН: Мені про це невідомо.

Питання: Ви знищили один танк у вихідні. Чи вдалося якимось іншим танкам піти?

ГЕН. ХАРРІГІАН: Мені про це невідомо.

Питання: Чи вдалося якимось танкам піти в ході будь-якого з цих двох зіткнень?

ГЕН. ХАРРІГІАН: Мені про це невідомо.

Читайте також: «Путін просто пожертвував своїми людьми»: військовий експерт проаналізував розгром «іхтамнєтів» у Сирії

СПІВРОБІТНИК: Сер, спасибі, що приділили нам час. Чи хочете щось сказати на завершення прес-конференції?
ГЕН. ХАРРІГІАН: Ні. Дозвольте мені всім подякувати за хороші питання. І я думаю, що … що важливо розуміти правила задіяння сил і засобів, пов’язані з самообороною, і їх застосування. І зрозуміло, що деякі з наших хлопців на землі змушені приймати дуже, дуже складні рішення, і я думаю, що повинно бути гранично ясно, що хто завгодно, хто спробує нас атакувати, запам’ятає цей день надовго.
Щиро Дякую.

СПІВРОБІТНИК: Дякую, сер. І спасибі за вашу роботу щодо забезпечення безпеки наших сил в повітрі і на землі. Адже для цього, в тому числі, і потрібні військово-повітряні сили.
Пані та панове, сьогоднішня прес-конференція завершена. Гарного дня.