Чотири кольори карантину в Україні: глава МОЗ пояснив, як це працюватиме (Відео)

Залежно від рівня захворюваності на Covid-19 в окремих регіонах і містах України з 1 до 31 серпня будуть запроваджуватись карантинні заходи, що відповідають обмеженням від зеленого до червоного кольорів.

Про це повідомив сьогодні на брифінгу міністр охорони здоров’я України Максим Степанов. Він проінформував, що відповідне рішення про зміни критеріїв карантинних заходів в Україні прийняв на своєму засіданні 22 липня Уряд України.

“Із 1 серпня в нас вводяться нові умови щодо карантину”, – сказав Максим Степанов.

Міністр пояснив, що адаптивний карантин в Україні залишається, але за рівнем захворюваності регіони України – аж до районів і міст – тепер будуть вважатись зеленою, жовтою, помаранчевою чи червоною зоною.

“Зрозуміло, що найбільше обмежень, найбільш жорсткий карантин – це в червоній зоні”, – сказав глава МОЗ.

Він наголосив, що соціальна дистанція і носіння захисник масок залишаютсья обов’язковими навіть в тих “зелених” регіонах України, де найнижчі показники захворюваності на коронавірус.

“У зеленій зоні встановлюються загальні правила: це обов’язкове носіння масок в місцях скупчення людей (в будь-якій будівлі, закладі, громадському транспорті), це обов’язкове дотримання соціальної дистанції при проведенні заходів (одна людина на 5 квадратних метрів), заповненість кінотеатрів та залів не більше, ніж на 50%, а також заповненість громадського транспорту не більше, ніж кількість обладнаних для сидіння місць”, – пояснив очільник МОЗ.

Читайте також: Карантин в Україні продовжений до осені – рішення Кабміну (Відео)

Зони будуть встановлювати на підставі чотирьох показників: заповненість лікарняних ліжок, рівень тестування на Covid-19 в розрахунку на 100 тисяч населення, показник виявлення випадків коронавірусу і показник зростання кількості хворих на Covid-19.

Залежно від цих показників, колір зони і рівень карантинних обмежень буде автоматично перегладатись кожні 5 днів, сказав міністр охорони здоров’я.

Більше подробиць – у прямій мові Максима Степанова на 4-ій хвилині від початку брифінгу.