Чотирьом громадам на Тернопіллі Держгеокадастр передав у власність 2 тис. га землі (Фото)

Сьогодні, 24 листопада 2020 року, головним управлінням Держгеокадастру в Тернопільській області передано у комунальну власність землі державної власності сільськогосподарського призначення чотирьом об’єднаним територіальним громадам: Гусятинській, Більче-Золотецькій, Іванівській та Борщівській.

На заході, який проводив начальник обласного Держгеокадастру Тернопільщини Зіновій Безкоровайний, були присутні представники ОТГ і Тернопільської облдержадміністрації.

Згідно з актами прийому-передачі, згадані ОТГ розпоряджатимуться землею загальною площею понад 2 тис. га.

Право власності на земельні ділянки ОТГ набудуть з моменту державної реєстрації цього права відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

— Сьогодні ми беремо участь у визначній події, яка стане реальним проявом децентралізації. Цьому передували, наполеглива позиція голови Держгеокадастру Романа Лещенка, численні звернення органів місцевого самоврядування та велика й кропітка робота фахівців Головного управління, зокрема, наповнення  земельного кадастру та підготовки до передачі. До кінця 2020 року в комунальну власність буде передано орієнтовно 40 тисяч гектарів землі, — зазначив начальник головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області Зіновій Безкоровайний. — Сподіваюся, що місцеві органи самоврядування Тернопілля будуть успішно розпоряджатися землею — найціннішим національним багатством — на користь громад і всієї області.