Чортківські школярі відвідали… “Майдан” (Фото)

ChortkivФахівці Чортківського районного центру зайнятості організували професіографічну екскурсію для учнів 9-го класу місцевої загальноосвітньої школи №6.

Читайте також. Аби не потрапити у “тенета” торговців людьми, – поради фахівців

Як не дивно, відвели вони учнів у новозбудований торговельний центр «Майдан». Мета – ознайомлення школярів з такими професіями, як продавець непродовольчих товарів, продавець-консультант та касир торговельного залу.

Приватний підприємець Наталія Мазуренко провела екскурсію торговельним центром, розповіла про правила функціонального розміщення торгових відділів, складських та технічних приміщень, про історію заснування «Майдану» та перспективи його розвитку. Діти дізналися про те, які фахівці працюють у центрі, їх обов’язки та особливості роботи, поспілкувалися із представниками торговельних професій.

Читайте також. Тернопіль: на “біржу” безробітний має приходити раз на місяць, якщо немає причин для відкладення візиту

– Продавець-консультант – це порадник, людина, до якої покупець може звернутися за допомогою у доборі потрібного товару, – пояснила Наталія Іллівна. – Він повинен не лише володіти інформацією про асортимент, класифікацію, характеристики, призначення товарів, їх властивості та застосування, про виробників, знижки і діючі акції, а й бути хорошим психологом: у будь-якій ситуації відчувати покупця, спілкуватися без толерантно, стримано. Важливою є й зовнішня привабливість.

Свої вимоги висуває й професія касира торговельного залу: уважність, організованість, охайність, гарний зір, рухливість. Касир повинен знати порядок виконання касових операцій, правила реалізації товарів, розрахунку із споживачами, порядок одержання, зберігання та здавання грошей, ознаки платоспроможності державних грошових знаків, асортимент та роздрібні ціни на товари, що є у продажу, уточнила підприємиця.

– Я часто відвідую «Майдан», проте, навіть не уявляла, що люди цих звичайних, з першого погляду, професій, повинні стільки знати та уміти, – сказала після екскурсії дев’ятикласниця Ірина.