Чортківщина: як старшокласники створили світ, у якому хочуть жити (Фото)

роботаПрофорієнтаційний урок для випускників Нагірянської школи та акцію «Випускник» в Ягільницькій школі провели спеціалісти Чортківського райцентру зайнятості (РЦЗ).

Спеціаліст з профінформації РЦЗ Наталія Грабчак ознайомила старшокласників з актуальними професіями і наголосила на важливості свідомого вибору фаху, який відповідав би вимогам, схильностям, здібностям і фізичним даним, сприяв розвитку людини, задовольняв її потреби, а також вимоги ринку праці.

Читайте також. Для тернопільської малечі у школі «Дивосвіт» влаштують кемпінг на кшталт американських (Фото)

Школярі радо розповіли про омріяні професії. Вони взяли участь у профорієнтаційних вікторинах, вправах, відгадували загадки та прислів’я про професії, пройшли тест на мотивацію «Професійні цінності» та навчилися визначати життєві пріоритети й цілі. А створений учнями колаж «Світ, в якому я хочу жити» дозволив їм глибше зрозуміти багатогранність професійного світу і в той же час побачити прагнення один одного.

– Вибір професії – чи не найголовніший чинник того, як складеться моє подальше життя та як я в ньому почуватимуся, – каже старшокласник Андрій. – Адже всім хочеться не лише заробляти гроші, а й реалізувати себе, отримуючи справжнє задоволення від своєї роботи.

Того ж дня фахівці РЦЗ провели профінформаційний семінар для працівників соціально-психологічної служби освітніх установ району на тему: «Професійна орієнтація учнівської молоді за допомогою новітніх технологій, впроваджених в службі зайнятості».

Читайте також. На вільне робоче місце на Тернопіллі у 2014-му претендували 8 безробітних (Фото)

Учасникам розкрили питання про сутність, мету та основні принципи профорієнтації. Педагоги докладно вивчали комплекс соціальних послуг, які надає служба зайнятості учнівській молоді. Кожен представник навчального закладу отримав роздаткові матеріали (брошури, буклети) для наповнення стендів «Барометр професій».

Психологи шкіл Чортківщини обмінялися досвідом з профорієнтаційної роботи, спрямованої на підвищення мотивації школярів до опанування робітничими професіями, яких потребує ринок праці.

Софія Левицька