Подаровані керівнику ведмеді ледь не загинули, а тепер цей чоловік – помічник нардепа з Тернополя (Відео, Графіка)

Руслан Ангел
Руслан Ангел

– Нині екологія нікому непотрібна. Є інші завдання, цілі. А тут – раз і з’явилася якась “Скеля” – Громадська організація протидії корупції та моніторингу екології, , – говорить заступник директора громадської організації «Протидія корупції та моніторинг екології «Скеля» Руслан Ангел.

Коли аферистам ламають великі промисли, що дають вкрасти великі гроші – це, звичайно, їх бентежить.

Читайте також. На Тернопіллі закривають кримінальні справи щодо браконьєрів, але тиснуть на активістів (Відео)

Більше того, вони намаються це “вирішити” звичними для себе методами. Ось тому легке життя активістам – лише сниться. Їм уже й погрожували, і великі хабарі пропонували. Однак…

- Вони не можуть зрозуміти, що все, годівниці більше немає, - додає чоловік, який уже років із 30 "воює" з браконьєрами як любитель риболовлі. - Я не можу особисто дозволити, щоб обкрадали мій народ.

Нагадаємо, у прес-конференції нещодавно брали участь Андрій Об’єщик – директор громадської організації «Протидія корупції та моніторинг екології «Скеля» і Руслан Ангел – його заступник. Розповіли вони насамперед про успіхи, який змогли досягнути за останній рік діяльності активістів.

Читайте також. Тернопілля робитиме все, аби дати туристу те, чого він шукає (Фото)

– Плідно ми попрацювали в кар’єрах. Наприклад, територія ПЗФ "Дністровський каньйон". На цю місцину ми звертали увагу найбільше. Тож на території Бучацького району є 10 кар’єрів. Ми там затримували людей, були порушені 4 кримінальні справи, - розповідає Андрій Об’єщик. - За це я плідно отримав від нашої прокуратури, яка мала б подякувати за таку роботу. Вліпили мені догану, дільничному інспектору, який нам допомагав, – також. Чинили шалений тиск. Пізніше ми дізналися від сільського голови, що десь 5 разів приїжджали з прокуратури і міліції, змушували людей давати фіктивні свідчення. Начебто ми зі зброєю, неправомірно виконували свої дії.

Міліція закрила також кримінальне провадження стосовно лісників, які протягом 10 років у жахливих умовах утримували двох червонокнижних бурих ведмедів. Наразі ведмедиця перебуває в Синевирському реабілітаційному центрі, каже Андрій Об’єщик, а ведмідь через бюрократичні перепони далі залишається в Чортківському лісництві.

- Він схуд, майже нічого не їсть - нудьгує за ведмедицею, адже вони - пара, 10 років були разом, - пояснив Руслан Ангел.

Що цікаво - пару ведмедів на 40 років подарували колишньому керівнику Чортківського лісництва Михайлові Кільчицькому. Нині цей чоловік - помічник народного депутата Ігоря Побера. До порятунку тварин він і близько не втручається, хоча міг би допомогти їх врятувати, кажуть активісти.

Активісти підкреслили, що вони "воюють" саме з браконьєрами, а не з любителями риболовлі. Навпаки, права звичайних рибалок вони активно захищають.

– Просто наболіли ці всі моменти: що творить прокуратура, міліція, вище керівництво. У них вже патрони напевно закінчилися в області. Тепер у них - інші методи тиску, уже - з Києва. Я не здивуюся, якщо знайдуть у мене раптом зброю, наркотики чи ще якусь заразу. Під хатою в мене вже неодноразово курили наркомани в машинах. Для чого приїжджати під будинок, страшити дітей і сім’ю? У чому сім’я винна? – запитує Андрій Об’єщик.

Нагадаємо, активісти стверджують, що кримінальні провадження щодо браконьєрів і порушників, в тому числі - чиновників і посадовців, весь час закривають, винних не притягують до відповідальності, тривають грубі порушення і злочини у сфері екології на Тернопільщині. Саме для того, аби з цим усім боротися, створили Громадську організацію «Протидія корупції та моніторинг екології «Скеля».

Довідково. Якщо в 2011 р. на Тернопільщині нарахували 50 тисяч завданих збитків рибному господарству України, то в 2014 цей показник становить 1 млн. 300 тис. Із цієї суми сплатили до бюджету лише 30 тисяч гривень (див. графіку).

Софія Левицька