Чорновол пояснила, чому бойовики збивають українські вертольоти: більше такого не буде

1Вертольоти, задіяні українською армією в АТО, збивають через те, що вони не мають систем захисту. Про це під час брифінгу в будинку уряду розповіла уповноважена по боротьбі з корупцією уряду України Тетяна Чорновол.

“Чому в АТО були збиті наші вертольоти? В наших вертольотах не встановлена система протиракетного захисту. Україна жила в мирі та їх не встановлювали на вертольотах. Але зараз на Конотопському авіаремонтному заводі перебувають в процесі складання 2 вертольоти, в контракті щодо яких зазначалося їхнє забезпечення системами протиракетного захисту „Адрос“. Ці системі вже готові, лежать в упаковці на заводі”, — розповіла Т.Чорновол.

Вона зазначила, що українські вертольоти під час АТО вилітають по двоє і їх переустановлення займає сорок хвилин. Таким чином, закупивши 2 комплекти системи “Адрос”, можна захистити всі українські вертольоти, вважає Т.Чорновол. “Тобто, ті два вертольоти полетіли з поставленою системою, а коли повернулись, то їхні системи встановили на наступні два. Вертольоти вилітають з однієї точки. Але ми вже маємо кілька місяців війни, а „Адрос“ й досі лежать в упаковках на заводі”, — уточнила вона.

Нагадаємо, 29 травня вертоліт, що належав українським силам АТО, збили бойовики в районі гори Карачун поблизу Слов'янська на Донеччині. Як повідомлялося, у результаті події загинули 12 людей.

Згодом повідомлялося, що терористи підбили вертоліт сил АТО під Красним Лиманом.

Також нагадаємо, у Міноборони повідомляли, що цього року Повітряні сили ЗСУ отримали чотири нові одиниці авіатехніки і відновили 68 одиниць авіатехніки.

УНН