Чорнобиль 2019: чому зона відчуження перетворилася на фан-зону для туристів?

Скріншот серіалу "Чорнобиль"
Скріншот серіалу “Чорнобиль”

Лише за серпень зону відчуження відвідали понад 14 тисяч туристів. Тобто цей показник вп’ятеро більший у порівнянні з першими місяцями року. Тим більше у Чорнобилі вже затверджено 21 маршрут відвідування, серед яких 13 наземних, 5 водних та 3 повітряні. Про це повідомляє Державне агентство з управління зоною відчуження.

Загалом від початку 2019 року в Чорнобилі побувало 74 671 туристів.

У Чорнобильську зону запустять річкові туристичні маршрути по річках Прип'ять і Уж. Всі маршрути перевірені дозиметристами і є безпечними для відвідувачів. Раніше Європейський союз передав Україні новий саркофаг над четвертим енергоблоком Чорнобильській атомній електростанції. Відтепер Україна відповідальна за експлуатацію та обслуговування нового укриття, а також за демонтаж старого саркофага, який був побудований одразу після аварії.

Читайте також: Науковці заявили, що користування навігаторами може сильно нашкодити мозку і стати причиною загрозливих хвороб

Крім того, президент України Володимир Зеленський під час робочого візиту в зону Чорнобильської катастрофи, заявив, що підписав указ для початку створення в Чорнобилі "зеленого коридору" для туристів

За словами Зеленського, Чорнобиль необхідно показувати науковцям, екологам, історикам та туристам з усього світу. Також він пообіцяв зупинити нелегальний вивіз металобрухту та використання природніх ресурсів в зоні відчуження.

"Маємо показати Чорнобиль світу: науковцям, екологам, історикам, туристам. На жаль, зона відчуження досі є символом корупції - силовики збирають з туристів хабарі, нелегально вивозиться металобрухт та використовуються природні ресурси. Усе це ми скоро припинимо", - заявив президент.

Варто зазначити, що потік туристів почав стрімко зростати після виходу американського серіалу "Чорнобиль". Шостого травня телевізійна мережа HBO випускає міні-серіал про катастрофу на Чорнобильській АЕС. Його знято у Вільнюсі та інших регіонах Литви.

Трейлер серіалу "Чорнобиль":