«Чорні лісоруби», незаконно зрубані дерева, на гарячому затримані люди: На Тернопільщині проводять раптові ревізії лісництв

img-2914-a8-83Із січня цього року Тернопільське обласне управління лісового та мисливського господарства змінило підхід і роботу рейдових груп. А саме — було узгоджено про спільні перевірки, раптові ревізії, контрольні відводи із правоохоронними органами області і громадськістю. Результати не забарилися. 

В обласному управлінні вже кілька років як створені рейдові групи з недопущення розкрадання й незаконного використання лісів, дотримання чинного законодавства щодо заготівлі, реалізації та перевезення лісопродукції, охороні державного лісового та мисливського фонду і запобігання випадків браконьєрства. За півтора місяці цього року цими рейдовими групами було проведено 82 рейди.

Читайте також: Лисиці окупували ліс — В одному з лісових господарств на Тернопільщині виявили кількість звірів, що значно перевищує допустиму

Як повідомили ІА «7Днів-Україна» в Тернопільському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, при спільній раптовій ревізії в Монастириському лісництві ДП «Бучацький лісгосп» із працівниками Служби безпеки України, Національної поліції Тернопільської області, а також із представниками громадськості було виявлено незаконну рубку деревини в трьох обходах лісництва загальною кубомасою 14,123 куб. м. Під час спільного рейду із представниками Служби безпеки України в Дорогичівському лісництві цього ж лісгоспу були виявлені сліди «чорних лісорубів».

Через кілька днів рейдовою групою спільно із працівниками поліції і працівниками ДП «Кременецький лісгосп» у Підлісецькому лісництві виявлено зрубану деревину й затримано на гарячому транспорт, який перевозив цю лісопродукцію.

Читайте також: На Тернопільщині в природному заповіднику погасили марки із зображенням рідкісних рослин (Фото)

На цьому рейдова група не зупинилася і з північної частини області перебралася на південну — в ДП «Чортківський лісгосп». При проведенні рейдовою групою огляду лісових масивів Гермаківського лісництва виявили незаконну рубку деревини — 0,9 куб. м (за завдану шкоду заплатив лісо порушник).

По всіх випадках лісопорушень лісова охорона і держлісгоспи направили матеріали у правоохоронні органи, а також ужили заходи адміністративної відповідальності.

Тернопільське обласне управління лісового та мисливського господарства повідомляє про те, що ніхто не приховуватиме факти порушення лісового законодавства. Наголошуємо, лісівники співпрацюють із правоохоронними органами, щоб порушники були притягнуті до відповідальності згідно із законом. Лісівники просять громадськість повідомляти про випадки зловживань у лісах Тернопільщини, для швидкого реагування лісовою охороною і правоохоронними органами.

Також обласне управління повідомляє про те, що робота рейдових бригад продовжується.