Чому затримується обмін полоненими? Міністр Резніков пояснив причини

Фото: jurliga.ligazakon.ua

Обмін полоненими затягується через нестиковки у списках у зв’язку з “торгами”. Про це заявив міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков в інтерв’ю журналу Фокус у п’ятницю, 24 липня. 

У Тристоронній контактній групі (ТКГ) представники Росії пропонують розбивати полонених на категорії – кого підтверджувати на обмін, а кого ні, інфоромує ua.korrespondent.net.

“Ми говоримо: “Париж сказав “всіх на всіх”, показуємо докази: відповіді родичам “адміністрацій” тюрем. Але їх віддавати не погоджуються. Натомість просять людей, яких ми реально знайти не можемо, – їх немає в нашій пенітенціарній системі”, – сказав Рєзніков. 

Крім того, часто запитують на обмін безвісти зниклих, яких складно ідентифікувати. 

“Придумують квоти, формули – йде торг, тому процес відкладається”, – додав міністр. 

Резніков каже, що іноді представники Росії запитують на обмін російських громадян, у тому числі офіцерів, затриманих через події на Донбасі.

 “В останньому обміні були такі, ми запросили консула РФ, вручили документи і передали на лінії зіткнення. Їхній перехід на територію ОРДЛО вкотре доводить наявність ефективного контролю РФ на окупованих територіях Донбасу”, – підсумував Резніков. 

Раніше ЗМІ повідомляли, що РФ звинувачує Україну в гальмуванні обміну полоненими. Представник Росії в ТКГ стверджує, що українська сторона відмовилася складати списки на обмін. Також повідомлялося, що сепаратисти втретє заарештували жителя Донецька, який утік з полону.