Чому “особливий статус” Донбасу буде лише на папері – Геращенко

e99af5b5600b9bf2569f63a08bc9e713

Закон про особливий статус Донбасу не може набрати чинності, доки на окупованих територіях перебувають російські війська, техніка і найголовніше – щодня стріляють.

Про це заявила перший заступник голови ВР України, Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко, передає Depo.Донбас.

"Україна виконує всі свої зобов'язання, це перше. По-друге, хочу наголосити, що український парламент прийняв відповідний закон, більше того - він був проголосований у вересні 2014 року, і так само закон про особливості місцевого самоврядування в деяких районах Донецької та Луганської областей був потім проголосований зі змінами і в березні 2015 року. Власне, це зобов'язання Україна виконала", - зазначила вона.

Читайте також: Франція сподівається, що Україна передбачить в Конституції «особливий статус» для окупованих територій

Зі слів Геращенко, закон про особливий статус Донбасу не може набрати чинності, доки на окупованих територіях перебувають російські війська.

"Питання в тому, що цей закон не може набрати чинності доти, доки на окупованих територіях перебувають російські війська, доки там перебуває російська техніка, доки місія ОБСЄ немає доступу на всю окуповану територію, недопущена до кордону, доки не випущені заручники, і ключове - доки щодня стріляють", - зауважила перший заступник спікера ВР.