Чому одні кішки зустрічають господаря біля дверей, а інші ні?

Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Багато людей, які мають вдома пухнастого мурчика, стверджують, що їх улюбленець завжди сидить і чекає біля дверей господарів.

Правда, не всі виявляють таку відданість. І це привід подумати про те, де відповідь на це питання.

Кішки майже як собаки

Справа в тому, що коти не «думають» так, як собаки. Вони так само чують звуки навколо будинку. Чи це машини їдуть поблизу і гальмують, чи людина йде сходами, замок від дверей поскрипує. Все це дає зрозуміти котам, що господар на підході.

Як зауважує консультант, який вивчає поведінку котів, у домашніх вихованців розвинене почуття часу. Якщо ви зазвичай приходите додому в один і той же час, то вони добре «пам’ятають», коли саме вас чекати.

Крім того, час приходу господаря майже завжди збігається з часом, коли потрібно годувати тварину. Якщо цей ритуал не порушується, то милі кішечки вже сидять напоготові біля дверей, чекаючи їжі.

А якщо йдуть збої, то кішка починає хвилюватися, чому вас немає вчасно вдома. До того ж вона, крім наповненої ласощами миски, отримує і вашу ласку.

Паралельні світи

Кішки з людьми не еволюціонували так, як собаки. Стародавні мисливці привчали вовків «служити» людям ще до того, як з’явилося сільське господарство.

Кішки ж біля людського житла — це безпосередній результат розвитку сільського господарства. Протягом тисячоліть коти й кішки жили поруч із людьми досить довго. І вивчили за цей час головні наші звички. Вони запам’ятали, коли їх годують і граються з ними.

Висновок: давайте кішці їжу і грайтеся з нею в певний час доби. Потім вона сама не забуде нагадати вам про це.