Чому на Тернопіллі у селян закуповують молоко дешевше, аніж у агроформувань

1У селянських господарствах Тернопільщини молоко купують за дещо нижчими цінами, ніж в агроформуваннях.

Зокрема, за тонну молока сільськогосподарським підприємствам платили в середньому 7,6 тис. грн, селянським господарствам — 4,3 тис. грн, повідомили в головному управлінні статистики в області.

Пояснюють закупівельники такий підхід до цін тим, що молоко у селян не таке високоякісне, як у агроформуваннях. Окрім цього, селяни не можуть його охолодити одразу після доїння, що також значно погіршує якість сировини.

Згідно з Угодою про асоціацію з ЄС, українські переробники молока мали відмовитися від закупівель молочної сировини від населення з 1 липня 2018 року, з перехідним періодом до 2022 року, пише landlord.ua.

Все через санітарні вимоги до молочної сировини, які прописані в угоді. Цим критеріям не відповідають 75% всього молока, що виробляють в Україні. Більша частка майбутнього неліквіду припадає на господарства населення.

Відмовитись від молока 2 ґатунку намагались ще в2004 році, коли підписали угоду зі Світовою організацією СОТ. Тоді, з економічних міркувань, не стали цього робити, адже для багатьох домогосподарств це єдине джерело доходів.

Торік на переробні підприємства молочної галузі Тернопільщини надійшло 204,4 тис. т молока, що на 1,3% менше, ніж у 2017 р. Молочну сировину закупляли в середньому по 6,8 тис. грн за тонну. Порівняно з 2017 р. закупівельна ціна на молоко зросла на 5,5%.