Чому Лукашенко не вірив у перемогу Зеленського на президентських виборах: журналісти розповіли подробиці

фото: radiosvoboda.org
фото: radiosvoboda.org

У Житомирі триває ІІ Форум регіонів України та Білорусі, який відвідують керівники двох держав – Володимир Зеленський і Олександр Лукашенко. Їхня зустріч відбувається в п’ятницю. Це перше очне знайомство політиків – ветерана і новачка.

Перший такий захід відбувся рік тому в Гомелі, тоді Україну ще представляв Петро Порошенко.

Сьогоднішню зустріч очільників двох держав журналісти і політологи назвали надзвичайно дружелюбною і теплою.

У виступах двох президентів було багато жартів, пропозицій до співпраці і обміном люб’язностями.

Відомо, що під час президентських пеергонів, Лукашенко не вірив у перемогу Зеленського, казав, що за нього голосують, «бо немає з кого вибирати».

Радіо Свобода зібрало висловлювання Володимира Зеленського та Олександра Лукашенка один про одного.

Журналісти видання зазначають, із Лукашенка — поганий прогнозист. Адже він був переконаний у перемозі Петра Порошенка.

«Я все-таки схильний думати, що президентські вибори виграє Порошенко», сказав тоді в одному із інтерв’ю Президент Білорусі.

Незважаючи на стратегічний промах, Лукашенко привітав «нелогічного переможця», висловивши надію, що спільні зусилля дозволять зберегти позитивну динаміку двостороннього співробітництва, а діяльність Володимира Зеленського як глави держави буде сприяти процвітанню України, встановленню миру і громадянській злагоді.

Читайте також: Лукашенко в присутності Зеленського назвав Україну Росією (Відео)

Але на інавгурацію до Києва не поїхав і продовжував дивитися на Зеленського як випускник на першокласників. Ось що говорив Лукашенко під час квітневого суботника.

Олександр Лукашенко пообіцяв, що знайде спільну мову з Володимиром Зеленським на зустрічі, яка має відбутися в Житомирі. Хоча поки і немає з ним «практично ніяких» взаємин, Лукашенко говорить про гарне враження від колеги, нехай той і «помилок теж не уникнув».

«Обіцяю, що буду чесним і щирим у розмові, – говорив Лукашенко. – Це моя фішка. Я звик говорити чесно».

Власне, так і сталося.

Шоумен Зеленський багато разів іронізував над ним ще задовго до того, як озвучив президентські амбіції – в популярній передачі студії «Квартал 95».

Під час президентської кампанії Володимир Зеленський тільки один раз згадав про Олександра Лукашенка – висловив надію, що той має почуття гумору.

«Подивіться, будь ласка, будь-яке шоу – американське або європейське, бо саме в тому напрямі розвиваються демократичні країни. Подивіться – всі сміються з політиків, з керівників країн. Президенти, в яких прекрасне почуття гумору, вони всі розумні».

Нещодавно на міжнародній конференції в Києві Зеленський знову від душі посміявся над Лукашенком – щоправда, вже не в своєму виконанні. На вечері на честь іноземних гостей актори студії «Квартал 95» показали мініатюру, як керівник Білорусі намагається зробити вітальне селфі в чаті на мобільний телефон. Спочатку видно тільки вухо і половина очей, потім окремо вуса і нарешті портрет у рамці.