Безробітні чоловіки швидко старіють – дослідження

 

Безробіття і здоров'я взаємопов'язані Фото:  delate.info
Безробіття і здоров’я взаємопов’язані
Фото:
delate.info

Якщо чоловік довгий час не працює, то він швидше старіє порівняно з працюючим чоловіком, встановили співробітники Королівського коледжу Лондона і Університету Оулу. Причому, процес старіння починає прискорюватися, коли роботи немає більше двох років.

Це доводить аналіз більше 5500 зразків ДНК фінів, що народилися в 1966 році. Вчених цікавила довжина теломерів в клітинах крові, забраних в 1997 році, коли учасникам виповнився 31 рік. Через 17 років обстеження повторилося. Воно, як раз, виявило, що чоловіки, які не працювали мінімум два роки, мали короткі теломери в порівнянні з працюючими. До речі, жінок ці проблеми не торкалися, – пише “КМ.RU”.

Відомо, що в процесі старіння коротшають теломери – кінцеві елементи, що захищають хромосоми. Довжина теломерів є точним маркером старіння і розвитку вікових захворювань, як і ранньої смерті. Доктор Ліна Ала-Мурсула підкреслює: “Результати експерименту переконливо довели, що збереження роботи має бути невід’ємною частиною пропаганди здорового способу життя”.

Раніше повідомлялось, що українці не дуже хочуть працювати, – таку думку висловили деякі учасники дискусії представників державного і недержавного секторів. За словами директора Інституту економіки та прогнозування НАНУ Валерія Геєця, згідно з соціологічним дослідженням, проведеним Інститутом демографії та соціальних досліджень НАН України, який очолює Елла Лібанова, тільки в 11% людей віком 30-49 років виникає бажання знайти другу-третю зайнятість, щоб заробляти додаткові кошти.