Члени української делегації в ТКГ оцінили заяви Фокіна: “Вважаємо дивним”

Члени української делегації у Тристоронній контактній групі вважають дивними заяви Вітольда Фокіна у ВР, тоді як на переговорах у Мінську перший заступник глави української делегації Вітольд Фокін подібних висловлювань не допускав.

Про це у спільній офіційній заяві проінформували члени української делегації у ТКГ, повідомляє “Укрінформ“.

“Вважаємо дивним, що пан Фокін, роблячи такі заяви, не врахував, що його сприйматимуть не просто як громадянина, який висловлює свою точку зору, а як члена української делегації, який представляє державу. Тим більше, розмова відбувалась у Верховній Раді України. Очікуємо, що заяви пана Фокіна отримають належну оцінку”, – йдеться в заяві.

Читайте також: “Амністія мусить бути загальною”, – повна версія скандального виступу Фокіна на засіданні Комітету ВР (Відео)

Як повідомляла раніше ІА ” 7 Днів-Україна”, перший заступник глави української делегагії у ТКГ Вітольд Фокін зробив ряд заяв, що викликали резонанс в українському суспільстві. На засіданні комітету ВР, куди Фокіна 29 вересня запросили для роз’яснень, Фокін підтвердив свою раніше висловлену позицію про необхідність амністії і проведення виборів на окупованому Донбасі, а також заявив, що не бачить доказів того, що на Донбасі проти української армії воюють не найманці з трьох десятків країн, а російські військові. 

Читайте також: Аваков різко висловився про заяви Фокіна: “Махрового ідіота не можна ховати за старістю”

У спільній офіційній заяві члени української делегації в ТКГ наголосили, що позиція України в Мінському процесі не змінилась: Росія – це країна-агресор, яка розв’язала війну з Україною.

«Пан Фокін як і будь-яка людина має право на власну позицію, якою б дивною вона не здавалась. Але ми разом як делегація України у переговорах у ТКГ повинні дотримуватись виключно офіційної позиції нашої держави навіть тоді, коли не беремо участь у переговорах. Тим більше, що у питаннях про тимчасову окупацію Криму та війну на Донбасі дотримуватись офіційної позиції дуже легко, оскільки офіційна позиція України повністю співпадає з правдою про війну», – йдеться у заяві.

У ТКГ зазначили, що війну на територію України принесла Росія та її громадяни. Саме тому, наприклад, переговори за нашою участю відбуваються у тристоронньому форматі – Україна, ОБСЄ як посередник та Росія як держава, яка тимчасово окупувала частину нашої території.

«Завдання, які маємо на переговорах від Президента України Володимира Зеленського, побудовані на розумінні того, що Росія повністю контролює тимчасово окуповані території України, а отже має вирішальний вплив на все, що там відбувається», – підкреслили в Тристоронній контактній групі.

«Жодного разу у нашій роботі як української делегації у Тристоронній контактній групі ми не чули сумнівних заяв від пана Фокіна й не бачили жодних неприємних дипломатичних несподіванок.

 Вважаємо дивним, що пан Фокін, роблячи такі заяви, не врахував, що його сприйматимуть не просто як громадянина, який висловлює свою точку зору, а як члена української делегації, який представляє державу. Тим більше, розмова відбувалась у Верховній Раді України. Очікуємо, що заяви пана Фокіна отримають належну оцінку», – зазначається у повідомленні.