Член ТКГ розповів про долю пропозиції України щодо Донбасу

Член делагації України на переговорах в Мінську Сергій Гармаш. Фото з відкритих джерел

Пропозиція України щодо розробки ОБСЄ єдиного покрокового плану виконання Мінських угод для врегулювання ситуації на Донбасі наразі повисла в повітрі.

Про це представник української делегації в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш розповів в ефірі каналу “Україна 24“.

За його словами, єдиного плану з врегулювання конфлікту на Донбасі поки немає, а плани сторін-учасників ТКГ – кардинально різняться.

"Якщо брати за основу ті документи, які зараз існують, тобто план, представлений Росією через її маріонеток ОРДЛО, і план України, то вони абсолютно несумісні. Я не бачу ніякої можливості на їх основі виробити якийсь третій план", - сказав представник України у на Мінських переговорах.

За словами Гармаша, жодного рішення щодо плану, який запропонувала на Мінських переговорах Україна, у ТКГ також не прийнято.

"Тому ми запропонували ОБСЄ, враховуючи наш план, план Росії, документ, який зараз готується в "нормандському" форматі (це рекомендації про послідовність дій з виконання "мінських" угод), щоб ОБСЄ взяла ці три документи та напрацювала якийсь єдиний документ, який ми могли б обговорювати, який був би компромісним. Але поки, по-перше, ОБСЄ не хоче цього робити, а по-друге, Росія проти цього. А може, ОБСЄ не хоче, тому що Росія проти. Поки немає рішення за нашою пропозицією", - повідомив Сергій Гармаш.

Читайте також: У ТКГ розробляють новий план врегулювання ситуації на Донбасі 

Як повідомляла раніше ІА "7 Днів-Україна", компромісний варіант проекту документа за пропозицією України має підготувати координатор ОБСЄ в політичній підгрупі П'єр Морель. Про це українська делегація в ТКГ заявляла після засідання політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи 19 січня.

Читайте також: “План руху вперед”, – Кравчук заявив про нову ініціативу України в Мінських переговорах (Відео)