Через зміни у ЗНО на Тернопіллі очують аж 8 тисяч абітурієнтів (Відео)

шайнюкДворівневі тести, поєднання ЗНО і державної підсумкової атестації та неможливість використати сертифікати минулих років – такі зміни вступної кампанії-2015 чекають на абітурієнтів.

Причому до 1 грудня всі виші мають затвердити правила вступу, а з січня планують почати друк зошитів із тестами.

Читайте також. ЗНО-2015: прохідний бар’єр тернополян не злякає, але є чимало інших нюансів (Відео)

Зараз Український центр оцінювання якості освіти працює над розробкою та апробацією дворівневих тестів з української мови і літератури та математики, кажуть організатори ЗНО. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Триває громадське обговорення порядку проведення тестування. Вже достеменно відомо, що ЗНО з української мови і літератури буде водночас і випускним іспитом, тому проведуть його у квітні. Сертифікати минулих років застосовувати не можна, тому кількість абітурієнтів у 2015 році зросте.

Читайте також. Правила вступу у вищі навчальні заклади у 2015-му – чимало сюрпризів для тернополян (Відео)

- Частина абітурієнтів, які мали інші плани на цей рік, змушені будуть проходити ЗНО з усіх дисциплін, які їм будуть потрібні у виші. І це - всі випускники, а їх є в області близько семи тисяч. Тому очікуємо до восьми тисяч абітурієнтів, – розповідає заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк.

Внесли зміни у програму історії України. Повернули запитання про Голодомор 1932-1933 рр. та УПА.

- Попередній міністр вилучив певні теми. Це є неприпустимим, якщо був Голодомор, то він був. Хотіли б ми це прикрасити якимось іншими фразами, реченнями, на жаль, це дуже дорого коштує, це - мільйони життів, – додає Юрій Шайнюк.

Поповнили програму тестів і темами з Новітньої історії: Революція Гідності, п’ятий президент країни і війна на сході України.