Через закупівлю російської вакцини від коронавірусу в Словакії розгорівся скандал

Перша партія російської вакцини “Спутник V” прибула до Словаччини в понеділок, 1 березня. Це навіть спричинило політичну кризу в країні. Дві партії вже заявили про можливість виходу з правлячої коаліції після закупівлі цього препарату.

Про це повідомляє Euractiv.

Глава партії Za udí (“За народ”) Вероніка Ремішова публічно висловила протест у зв’язку з присутністю прем’єр-міністра країни Ігоря Матовича на пресконференції з приводу доставки російських вакцин, пише 5 канал.

"Не тільки я, але і деякі члени нашої партії відчувають відразу і розчарування. Це абсолютно недоречно і негідно", – сказала Ремішова.

За її словами, партії необхідно обговорити ситуацію в коаліції та прийняти принципове рішення, піти або залишитися в уряді.

У той же час міністр економіки і голова партії SaS ("Партія свободи і солідарності") Ріхард Сулик також розкритикував закупівлю російської вакцини і не виключив можливості виходу з коаліції.

Таким чином, якщо партії SaS і Za udí вийдуть з коаліції, уряд Матовича втратить більшість в словацькому парламенті, що, швидше за все, призведе до дострокових виборів.

Прем'єр-міністр відкинув критику, заявивши, що не вважає рішення зустріти російську вакцину проблемою.

"Я зробив це, тому що відчував так, і я не думаю, що перейшов межу", – сказав Матович, додавши, що у партій немає причин виходити з коаліції.