Через ситуацію на кордоні Польщі і Білорусі Радбез ООН збирає термінове засідання

Рада безпеки Організації Об’єднаних Націй терміново збереться у четвер через загострення ситуації з мігрантами на кордоні Польщі та Білорусі.

Про це повідомляє Le Figaro, передає “Укрінформ“.

Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет напередодні виступила із заявою про «неприпустиму ситуацію».

"Я вражена тим, що така кількість мігрантів і біженців залишаються у безвихідній ситуації, за температури нижче нуля, на кордоні Білорусі та Польщі", - заявила комісар.

Вона висловила сподівання на вирішення цього питання та дотримання обома державами міжнародних прав біженців і прав людини. Бачелет також закликала уряди Польщі та Білорусі допустити до місця конфлікту представників гуманітарних організацій, журналістів і правозахисників.

Після цієї заяви представники Естонії, Франції та Ірландії виступили з вимогою терміново зібрати Раду Безпеки ООН у четвер у другій половині дня.

Про наміри ООН провести термінове засідання Радбезу повідомив також речник Організації Стефан Дюжаррік.

Читайте також: Нелегали з Білорусі прорвались у країну ЄС. Загроза є і для України (Відео) 

Як повідомлялося, криза на білорусько-польському кордоні триває із серпня. Польща звинувачує Білорусь у навмисно створеному міграційному тиску на РП та ЄС.

8 листопада велика група мігрантів зробила спробу силового перетину кордону з Польщею. 

ЄС застосує п’ятий пакет санкцій проти Білорусі через ситуацію на кордонах.

Читайте також: Україна зреагувала на загрози через мігрантів на кордоні Білорусі і ЄС: повна версія брифінгу за підсумками засідання РНБО (Відео)