Через санкції росіяни несуть гроші у іноземні банки

санкціїУ липні відбувся помітний приплив приватних вкладів в російські «дочки» іноземних банків. У відносному вираженні він перевищив приріст і по системі в цілому, і по держбанкам зокрема. Експерти вважають, що так громадяни відреагували на санкції щодо держбанків, повідомляє «РБК».

У липні сукупний об’єм внесків в російських банках виріс на 1,4%. При цьому «дочки» іноземних банків показали приріст вище ринку, повідомляється у їх звітах на сайті Центробанку. Найвищі темпи виявилися у Сітібанку (+ 4,5%), Нордеа Банку (+ 8,8%) і ОТП Банку (+ 3,4%). При цьому жоден із зазначених банків не підвищував в липні ставки по депозитах. Як відзначає директор департаменту роздрібних продажів сегментів і маркетингу ЮніКредит Банку Світлана Пирожкова, щотижневий приплив у термінові вклади в червні-липні цього року більш ніж в два рази вище, ніж за відповідний період 2013 року.

Держбанки також відчули, приплив вкладів у липні, але він був на рівні ринку або навіть нижче. На 0,5% збільшився обсяг коштів фізосіб в Ощадбанку, на 1,7% – в ВТБ24, на стільки ж в Банку Москви. Россельхозбанк (РСХБ) показав приріст вище – 3,9%.

30 липня влада США ввели санкції відносно трьох російських держбанків – ВТБ, Банку Москви і РСХБ. Зокрема, Мінфін США заборонив американським громадянам і компаніям здійснювати операції з новими борговими зобов’язаннями цих кредитних установ. 31 липня ЄС ввів секторальні санкції проти Ощадбанку, ВТБ, Газпромбанку, РСХБ і ЗЕБа.

Офіційно представники «дочок» іноземних банків пояснюють приплив цікавими умовами депозитів і не пов’язують його з санкціями.

Однак в неофіційній розмові з РБК вони відзначили, що високі показники приросту можуть бути пов’язані з введенням санкцій відносно держбанків і загостренням української кризи.

«Ми не робили нічого екстраординарного, наприклад, не було спеціальної рекламної кампанії, підвищення ставок. Геополітична ситуація в Росії не найпростіша, напевно, вона накладає відбиток і на банківський сектор. Вкладники вважають, що санкції Заходу щодо російських банків набагато більш вірогідні, ніж російські санкції проти західних», – говорить один з топ-менеджерів.

Джерело: Наші гроші.