Через прорив дамби могло затопити міст: рятувальники підбили підсумки розгулу стихії на Тернопільщині

Наслідки стихії на Тернопільщині 12 червня
Наслідки стихії на Тернопільщині 12 червня

Зливи зі швальними поривами вітру вирували на Тернопільщині з 28 червня до 1 липня.

Внаслідок цього 45 будівельопинились із пошкодженими дахами, у кількох районах області були підтоплення домогосподарств, на Гусятинщині рівень води у ставку міг прорвати дамбу, що загрожувало новими підтопленнями.

Про такі наслідки стихії з 28 червня до 1 липня повідомив очільник Управління ДСНСУ у Тернопільській області.

Зокрема, у ніч з 28 на 29 червня відбулось аварійне відключення електропостачання у 20 населених пунктах області: у Борщівському районі – 5, Бучацькому – 1, Заліщицькому – 12 та Чортківському – 2 населених пункти.

Протягом цього періоду було пошкоджено покриття 45 будівель краю. Зокрема у селі Шупарка Борщівського району, у селі Переволока, Звенигород, Рукомиш та Заривинці Бучацького району, у селі Угринь та Біла Чортківського району.

Фахівці підрозділів Управління ДСНС України у Тернопільській області залучали до ліквідації наслідків підтоплення 4-ох домогосподарств, 3—ох підвалів та одного складського приміщення у Гусятинському та Чортківському районах.

Також рятувальники Тернопілля здійснили 5 виїздів на порізку та прибирання повалених дерев.

А 30 червня у селі Гадинківці Гусятинського району на 30 см вище дамби піднявся рівень води у місцевому ставку. Існувала загроза прориву дамби, внаслідок якого було б підтоплено автомобільний міст у селі Гадинківці та близько 6 домогосподарств у селі Швайківці Чортківського району, що знаходяться нижче по течії річки Нічлавка, на якій розміщений цей ставок. На місце події залучали оперативну групу Гусятинського районного відділу Управління, працівників райдержадміністрації та сільської ради. Було організовано укріплення дамби мішками з піском. Загрозу підтоплення успішно ліквідували.