Через пожежу на нафтобазі киян чекають дощі з сірчаною кислотою

1433841931-1447Масштабна пожежа на нафтобазі у Васильківському районі Київської області може призвести до серйозного погіршення екології, зокрема, до “кислотних дощів”.

Про це в коментарі “Апострофу” заявила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

За її словами, при спалюванні рідкого палива (мазуту) разом з димовими газами в атмосферне повітря потрапляють сірчистий і сірчаний ангідрид, оксид вуглецю (IV), оксиди азоту, газоподібні і тверді продукти неповного згоряння палива, сполуки ванадію, солі натрію та інше. Горіння нафтопродуктів також супроводжується викидами оксиду сірки (IV), який є причиною виникнення кислотних дощів, що містять сірчану кислоту, сульфіти і сульфати амонію.

Читайте також: Всі подробиці пожежі на нафтобазі: міністри і глави відомств розповіли про нові загрози (Відео)

“Крім того, в результаті горіння резервуарів з бензином утворилося величезне кількість теплової енергії, а це, в свою чергу, порушило баланс у навколишньому середовищі”, – заявила Тимочко.

На її думку, в пожежі винні як компанія “БРСМ-Нафта”, якій належить нафтобаза, так і уряд. Еколог зазначила, що внаслідок дії мораторію на перевірку суб’єктів господарювання багато підприємств не дотримуються вимог природоохоронного законодавства, що стає причиною аварійних ситуацій і забруднення навколишнього середовища.

“Аварія, яка сталася на нафтобазі” БРСМ-Нафта “, – це прямий наслідок злочинної бездіяльності уряду, оскільки вже 10 місяців не здійснюється контроль за роботою екологічно небезпечних об’єктів”, – додала Тимочко.