Через порушення на окрузі, де виграв Вірастюк, поліція відкрила 17 проваджень

На окрузі №87 на Прикарпатті, де ЦВК визнала перемогу на довиборах до ВР висуванця “Слуги народу” Василя Вірастюка, поліція відкрила 17 кримінальних проваджень.

Про це повідомляє Національна поліція України.

2 із них – пов’язані із порушенням виборчого законодавства, ще 5 – стосуються виборчого процесу. Загалом правоохоронці отримали 113 повідомлень про ймовірні порушення“, – сказано в повідомленні.

У повіції повідомили, що12 із 17-ти кримінальних провадежнь безпосередньо пов‘язані з порушенням виборчого законодавства, а 5 – опосередковано пов’язані з порушенням виборчого процесу.

"Зокрема кримінальні провадження розпочаті:

- 1 - за фактом перешкоджання здійсненню виборчого права…, роботі виборчої комісії…, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 157 Кримінального кодексу України);

5 – за фактами підкупу виборців (ч. 4 ст. 160 Кримінального кодексу України);

1 – за фактом використання підроблених документів (ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України);

4 - за фактами завідомо неправдивого повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності (ч. 1 ст. 259 Кримінального кодексу України)", - уточнили в Нацполіції.

Читайте також: ОВК № 87 оточили спецпризначенці: голоси на довиборах у ВР досі рахують (Відео)

Там додали, що у період із 2 по 3 квітня поліцейські розпочали шість кримінальних проваджень за фактами викрадення виборчих бюлетенів шести дільничних виборчих комісій. У ході досудового розслідування у вказаних кримінальних провадженнях проведено огляди місця події в приміщенні окружної виборчої комісії, допитано свідків, зокрема представника кандидата в народні депутати, трьох членів ОВК №87, 64 членів ДВК, у тому числі голів, заступників та секретарів, вісім працівників поліції, трьох офіційних спостерігачів, двох журналістів та директора будинку культури, де розміщена ОВК. Також заплановано ряд оперативних заходів та слідчих дій.

Читайте також: ЦВК назвала переможця довиборів у ВР по 87 округу. Розгляд скарг у суді триває (Відео)

"Поліцейські Івано-Франківщини ретельно вивчають усі повідомлення, у тому числі інформацію в мережі Інтернет, про можливі порушення виборчого законодавства і після проведення першочергової перевірки надають усім подіям правову кваліфікацію. За всіма розпочатими кримінальними провадженнями проводиться розслідування", - запевнили в Нацполіції.