Через появу в ТКГ засудженої за тероризм довелося перервати Мінські переговори

Засуджена в Україні за тероризм Майя Пирогова

Українська делегація проти участі в засідання Тристоронньої контактної групи представників так званих “ДНР” і “ЛНР”, які з’явились там з невідомих причин в якості “експертів”.

Як повідомив у Фейсбук продставник української делегації у ТКГ журналіст Сергій Гармаш, 16 березня під час засідання політичної підгрупи ТКГ в ході відеоконференції як запрошений російською стороною “експерт” з’явилась Майя Пирогова.

“Ця громадянка в Україні була засуджена за тероризм на 10 років і оголошена в розшук. Такі “учасники” делегітимізують переговори, чим, власне, позбавляють їх сенсу”, – написав Гармаш.

Українська делегація в політичній підгрупі попросила представника  ОБСЄ у ТКГ з'ясувати, звідки і чому Пирогова з'явилась на Мінських переговорах, як і подібні їй представники так званої "ЛНР".

Представник ОБСЄ посол Морель повідомив, що вирішувати це має Тристороння контактна група. До її засідання 17 березня засідання політичної підгрупи ТКГ перервано.

"Оскільки посол Морель заявив, що це не в його компетенції, то ми попросили перерви, поки це питання не врегулює ТКГ, в компетенцію якої, за словами представника ОБСЄ, входять подібні проблеми. Також актуальним залишається і участь запрошених запрошеними РФ з Луганська в окремому вікні, на що українська сторона не давала своєї згоди", - повідомив Сергій Гармаш - член української делегації у ТКГ як представник Донецька.