Через новий територіальний устрій, у місті на Запоріжжі може зникнути дитячий оздоровчий заклад

фото: Суспільне Запоріжжя

Представники об’єднання “Активна громада Оріхова” зібралися вчора біля Оріхівської районної ради, що на Запоріжжі, і висунули чиновникам низку вимог. Люди хотять залишити у власності міської територіальної громади дитячий оздоровчий заклад “Хвиля”, котрий знаходиться на узбережжі Азовського моря.

Протягом 60 років там відпочивали юні оріхівці. Однак, статутні документи закладу досі не оформлені. А 10 листопада, у зв’язку з новим адміністративно-територіальним устроєм, Оріхівську районну раду розформують і дитячий оздоровчий заклад буде під юрисдикцією Пологівської районної ради.

Активісти розповіли кореспондентам Суспільного: у документах Єдиного державного реєстру дитячий оздоровчий заклад “Хвиля” зазначений, як власність 8-ми колективних господарств Оріхівського району, котрих давно не існує. З 2005-го року у закладу з’явилися нові співзасновники: регіональне відділення Фонду держмайна України, Оріхівська районна рада та профспілки агропромислового комплексу.

Однак, “Хвилю” юридично не оформили як міжгосподарську колективну власність. Нині від голови райради вимагають терміново подати заяву до Господарського суду Оріхова, аби узаконити право власності на третину нерухомості “Хвилі”, а потім передати її Оріхівській міській територіальній громаді.

Директорка дитячого оздоровчого закладу “Хвиля” Ольга Кащенко каже, щоголова Оріхівської районної ради Каріна Дудніченко ухиляється від цієї проблеми і не хоче скликати комісію та звертатися до суду.

Голова Оріхівської районної ради Каріна Дудніченко від спілкування з ініціативною групою та кореспондентами Суспільного ухилилася. З проханням посприяти у вирішенні цього питання, представники “Активної громади Оріхова” звернулися до Анатолія Хворостянова, який за попередніми підрахунками голосів, переміг на місцевих виборах та почав виконувати обов’язки міського голови до офіційного оголошення результатів. Однак, очільниця району з ним теж відмовилася спілкуватися.

Представники ініціативної групи зайшли на сесію міської ради – у цей час відбувалось останнє засідання депутатів у старому складі. На їхнє звернення головуючий Сергій Герасименко відповів, що депутати міськради не в змозі вирішити це питання.

Державну реєстрацію нерухомого майна необхідно було зробити у 2005-му році, коли визначилися з власниками всіх часток. Нині узаконити ці частки можна тільки через суд, – каже начальник юридичного відділу Оріхівської міської ради Віктор Хохлов.

“Якщо Оріхівська міська рада зараз прийме цей суб’єкт господарювання до себе у власність, і якщо ми звернемося до суду, нам суд відмовить, тому що ми не та особа, яка має право звернутися до суду. Звернутися до суду ми зможемо тільки тоді, коли наші права та інтереси будуть порушені. На мою думку, позов має зробити Фонд держмайна. Є така судова практика, коли звертається Фонд держмайна, спільно з іншими недержавними учасниками до суду, і протягом певного часу вони виграють суди”, – каже юрист.

Нині Анатолій Хворостянов подав пропозицію до районної ради щодо передання частки майна дитячого оздоровчого центру “Хвиля” до міської ради. Якщо депутати підтримають його ініціативу й подадуть заяву до Господарського суду щодо визнання всіх часток співвласників і внесення їх до Єдиного державного реєстру, міська рада зможе продовжити судові процеси за дитячий заклад і після розформування Оріхівської районної ради.