Через несподівану причину ціни на газ у Європі з рекордних раптово впали на третину

Фото – Getty Images

Вітряна погода в Європі спричинила значне зростання виробництва електроенергії вітряками. Це знизило потребу в газі і обвалило ціну на газових ринках.

Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна“.

За даними інформагентства, від рекордних 2 тисяч доларів за тисячу кубометрів 21 грудня ціни газ за два останні дні на ринках Європи знизились на третину.

Внесок вітрової генерації у виробництво електроенергії в Європі у четвер зріс до 13,8% після 7,1% у середу й тримісячного мінімуму у 5,52% у вівторок, свідчать дані асоціації WindEurope. Минулого тижня з 13 до 19 грудня внесок вітряків у виробництво електроенергії в Європі становив у середньому 13,7%.

У четвер торги газом (контракт "на день уперед") на TTF завершилися на рівні $1485 за тисячу кубометрів після $1997 у середу та рекордних $2138 за тисячу кубометрів у вівторок.

Сьогодні вранці січневий ф'ючерс на TTF на біржі ICE Futures торгувався на рівні $1300 за тисячу кубометрів.

Запаси газу в підземних сховищах Європи впали до 57,5% від місткості (дані на ранок четверга) - це на 17,3 процентного пункту нижче за середнє значення за останні п'ять років, повідомляє Gas Infrastructure Europe. За газову добу 22 грудня відбір газу з ПСГ Європи становив 776 млн кубометрів, що є максимальним показником початку сезону відбору.

Надходження до європейської мережі газу з терміналів прийому СПГ у грудні 2021 року зростає на рекордні 66% рік проти року. Імпорт СПГ у грудні може бути максимальним за останні сім місяців.