Через кіоски на ринку Тернопіль може захлинутися каналізаційними стоками (Відео)

кіоскиЯкщо на міському водогоні чи каналізації Тернополя станеться аварія – ліквідувати її, можливо, і не вдасться.

Адже тернополяни вперто будують і ставлять кіоски над водоводом. Хоча за законом у межах так званої охоронної зони – 5 метрів із кожного боку від водогону – розміщувати не можна нічого.

Читайте також. Тернополяни, які боргують за воду, можуть втратити майно (Відео)

Якщо кіоски – поза охоронну зону пересунути ще можна, будівлю можна лише знести. Але на це тернополяни не зважають, скаржаться у водоканалі. Хоча така забудова створює додатковий тиск на мережу, відтак вона швидше зношується і підвищується ризик аварійності. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Таких об’єктів лише на контролі юридичного відділу КП «Тернопільводоканал» – більше п’яти. Один із них – газова заправка донецької фірми на Об’їзній, на «сьомому кілометрі». Кілька років водоканал скаржився на це у різні установи, проте питання досі не вирішене.

Читайте також. Тернопілля: для Горішньо-Івачівського водосховища шукатимуть нового користувача

- Вона стоїть на центральному водопроводі, який веде з Івачівського водозабору. Та труба постачає «Східний», «Дружбу», «Кутківці». Тобто більша частина міста – постійно під загрозою залишитися без води, – розповідає юрисконсульт КП “Тернопільводоканал” Василь Чорненький.

Уже кілька років у Господарському суді Тернополя перебуває справа і щодо продовольчого ринку на вулиці Шептицького.

- Цілий ряд торгових павільйонів там розташовані безпосередньо на каналізаційній мережі, що відводить стічні стоки із Центру, «Нового Світу», «Дружби», «Кутківців», значної частини «Східного». При виникненні аварійної ситуації на тому об’єкті місто буквально захлинеться каналізаційними стоками, – каже Василь Чорненький.