Через грізних шкідників плодових дерев, у деяких районах Рівненщини оголошено карантин (Відео)

фото: 5 канал
фото: 5 канал

І цим шкідником виявився, на перший погляд, чудовий і красивий білий метелик. Насправді вони є грізними шкідниками і розплодилися особливо на Рівненщині.

Американські білі метелики відкладають личинки, від яких потерпають плодові дерева та клени.

Шкідники вже встигли уразити в області 12 гектарів земель. Тому у кількох районах запроваджений карантинний режим.

За сприятливих умов кожна самиця метелика може відкласти відкладають до 2-2,5 тис. яєць, інформує журналістка 5 каналу Сніжана Юр’єва.

У селищі Гоща – майже жодного вцілілого плодового дерева. Усі вкутані у біле павутиння. Дерева почали гинути на початку літа. Метелики поширюються по деревах дуже швидко. День за днем окупують дедалі більше територій.

У соціальних мережах місцеві мешканці розміщають приголомшливі фото та відео, як гусінь лазить не лише по деревах, а й по стінах будинків та парканах.

Гусінь від білого метелика найбільше вражає плодові дерева та клени, але загалом від неї потерпають 250 видів рослин. Фітосанітарні служби запровадили карантин у Гощанському, Сарненському та Здолбунівському районах Рівненщини.

За прогнозами фітосанітарних служб, наступного року площі поширення метелика збільшаться, адже лялечки гусені благополучно зимують у корі дерев і гинуть лише при сильному морозі.

Тож рекомендують зрізати та спалювати уражені гілки та дерева чи піддавати їх хімічній обробці.

Подробиці - у сюжеті 5 каналу: