Через борги за газ ще досі не увімкнули опалення у школах і дитсадках в одному із районів на Полтавщині

фото з мережі Інтернет
фото з мережі Інтернет

Решетилівський відділ освіти заборгував 2 млн грн за опалення і 800 тис. грн штрафу йому нарахували за невчасну оплату. Через це 27 навчальних закладів цього року майже два місяці без тепла. Школярів у листопаді відправляли на вимушені канікули, дитсадки позакривали.

Зараз немає опалення в жодному навчальному закладі Решетилівського району, що на Полтавщині.

Така ситуація склалася через борги за газ, інформує poltava.to.

Без тепла залишаються 27 шкіл і дитсадків.

Чиновники обіцяли зібрати з сільрад гроші на погашення боргу до 16 листопада. Але опалення так і не запустили.

— Жодна школа в Решетилівському районі зараз не опалюється, — розповіла директор Федіївської школи Решетилівського району Тамара Ячменик. — Якось ми вийшли із ситуації, але дуже не задоволені тим, що ми нашій державі не потрібні. Більше нічого говорити я не хочу і не можу.

Місцевий дитсадок у Федіївці опалюють за рахунок підприємства, яке обробляє землі на території села. 10 першокласників із села Лучки і Федіївка навчаються зараз при дитсадку, для них там обладнали одну з кімнат.

У Покровській школі ситуація краща, бо там заклад опалюють дровами, які також беруть в борг. Але дитсадок не працює, 97 дітей із 7 навколишніх сіл сидять вдома. У школі навчається 300 дітей.

Начальник Решетилівського відділу освіти Володимир Зінченко відмовився пояснити журналістам poltava.to, чому досі не пустили опалення в навчальні заклади Решетилівщини. Його секретарка в приймальні повторює, що він на нараді.

Виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Іван Черкун каже, що вирішує зараз питання опалення і все пояснить пізніше.

Компанія «Екотехсервіс», яка постачає газ, наполягає на повному погашенні боргу.

Голова Полтавської облради Олександр Біленький пояснював місяць тому, що ця проблема виникла через те, що Решетилівський район вчасно не змінив статус шкіл, НВК та дитсадків, у яких навчається мало дітей і зараз районного бюджету не вистачає, щоб розрахуватися з боргами.

15 листопада на дві години жителі Решетилівського району перекрили трасу Київ-Харків. Так хотіли звернути увагу на те, що в закладах освіти нема опалення. До людей тоді приїхав голова Решетилівської райради Сергій Колотій і пояснив, що район був щороку дотаційним, а цього року держава не надала на район дотації. Місцевого ж бюджету замало, щоб розрахуватись з боргами. Тоді обіцяв зібрати кошти з сільських рад.

Олена ЛУЦЕНКО, «Полтавщина»