Чалий назвав найбільшу проблему в переговорах про припинення війни Росії проти України

Найбільшою проблемою буде примусити Путіна дотриматись слова, якщо в результаті переговорів Росія погодиться припинити обстріл України чи забрати з нашої країни свої війська.

Про це посол України в США у 2015-2019 роках Валерій Чалий заявив  в ефірі “24 Каналу“.

Український дипломат нагадав: Лукашенко і Путін не раз заявляли, що військової агресії проти України зі сторони їх кран не буде. Нинішня ж війна РФ довела, що довіряти такій стороні у двосторонніх переговорах з представниками РФ Україні не можна.

“Вірити не можна, – це точно. Лукашенко ж обіцяв багато разів президентам України – і Порошенку, і Зеленському, – що не допустить загрози для України з боку Білорусі. І зараз як йому вірити. А Путіну вірити – ну, ми ж всі все прекрасно розуміємо… Тому наша основна проблема – а з ким переговори вести?.. Вони в цих переговорах можуть просто сказати одне, а зробити інше. Тому дуже складний момент, як гарантувати домовленості. От раптом ситуація склалась так, що можна фіксувати позиції сторін за результатом переговорів. А як гарантувати, що вони цього дотримаються, якщо вони просто руйнують все? Ми ж всі чули, що ніхто атакувати не буде. Потім ми чули, що це про Донецьк-Луганськ. А потім побачили ракети в Києві, які летять просто на наші будинки. Найскладніше – прогарантувати позицію Росії. Найкраща гарантія позиції Росії – зміна Путіна у РФ. Наскільки це реально з точки зору внутрішніх російських процесів, я не знаю. Але хочу сказати (щоб громадяни України не боялись заяв про ядерну кнопку), що у Путіна немає цієї ядерної кнопки під рукою. Коли він надумає це зробити, поруч із ним будуть люди. Рішення в останній момент будуть приймати різні люди. Ще велике питання, що вони зроблять насамперед і на що натиснуть в такій ситуації”, – сказав Валерій Чалий.

Більше – у прямій мові українського дипломата Валерія Чалого у відео "24 Каналу" з 11 хв 40 сек.