“Бюро добрих послуг закрито! Аня ввечері зайнята, вона йде зі мною в театр!” – історія про те, що все на світі можливе

Фото з вільних джерел
Фото з вільних джерел

Лікарняне життя можна порівняти з вокзалом. Персонал постійно кудись поспішає, а пацієнти, цілодобово розповідають один одному байки про своє життя. Тут свої правила і звички. Нерідко трапляються любовні пристрасті, інтриги. Джерело

– Аннушко, ти чому додому не йдеш? Чергування закінчилося давно! – запитала Катерина Іллівна, старенька санітарка.

– Я сьогодні Тоню замінаю, у неї вдома проблеми якісь, – пояснила дівчина.

– Коли ти вже розуму наберешся? – похитала головою бабуся. – Тонька використовує тебе, а ти вуха розвісила і виконуєш будь-які забаганки. Подумати тільки, чергувати дві доби! Так ніякого здоров’я не напасешся.

– Мені не важко. Все одно вдома робити нічого, – посміхнулася Анічка.

Дівчина дійсно була дуже доброю і завжди поспішала прийти на допомогу близьким. Природно, її добротою часто користувалися співробітники. Вона без всяких проблем могла виконати чужу роботу, а так же підмінити колег.

Аня працювала медсестрою другий рік. Дівчина була повною сиротою. До недавнього часу, вона жила разом зі своїм дідусем, відомим колекціонером в місті, Іваном Михайловичем.

Рік тому його не стало, і Аня залишилася зовсім одна. Дід залишив внучці непогану спадщину. Велика, трикімнатна квартира була заставлена ​​цінним антикваріатом і картинами.

У неї кілька разів намагалися купити колекцію діда, але дівчина була категорична в цьому питанні. «Вибачте, але пам’ять про рідну людину не продаю!»- відповідала вона.

Анюту в відділенні любили всі пацієнти. Дівчина завжди посміхалася кожному з них, підтримувала морально. Доходило до того, що Аня стала підгодовувати самотніх людей похилого віку, приносячи домашню випічку та варення.

«Аннушко! Ти наше миле янголятко! Що б ми робили без тебе?»- невпинно повторювали вдячні пацієнти.

Дівчина не відрізнялася яскравою зовнішністю. Можливо тому, була до сих пір одна. Хоча було в її карих очах, щось чарівне. А маленькі веснянки на білому, мармуровому личку надавали особливого шарму.

– Здрастуйте, Миколо! Завтра на виписку? – посміхнулася чоловікові.

Микола вже третій тиждень лежав у них з тpавмою коліна. На вигляд чоловікові було років сорок, хоча за документами він був значно молодший. Можливо сиве, кучеряве волосся надавало йому більш дорослий, серйозний вид.

За його розповідями, Коля був колишнім футболістом, а зараз тренував юнацьку збірну в своєму місті.

– Так, тільки дуже невчасно мене виписують. Мені б ще затриматися на тиждень. Може допоможете? Поговоріть з головним? – хлопець посміхнувся.

– На жаль ні! Василь Кузьмич у нас дуже суворий, і такими справами займатися не буде. Він навіть розмовляти не стане з цього приводу. А що сталося? Ваша нога повністю зажила. Чесно кажучи, вам вже давно час додому, – сказала Аня.

– Я ж приїжджий, мені не можна зараз їхати з міста. Розумієте, брат мій рідний буде тут проїздом через три дні. Дуже хочу побачитися з ним, адже ми кілька років не бачилися, – важко зітхнув Микола.

– Шкода звичайно. Так може вам номер в готелі зняти на кілька днів? На мою думку, відмінний варіант! – радісно сказала Аня.

– На жаль, не маю за що. Всі гроші пішли на лікування. Гаразд, поживу на вокзалі трохи …, – сумно посміхнувся Микола.

– Та що ви? Який вокзал? Тим більше після вашої тpавми! – вигукнула дівчина. – Гаразд, якщо вже дійсно безвихідна ситуація, можете пожити у мене кілька днів. Я все одно днями на роботі.

– Це, напевно, не дуже зручно буде. Мені не хочеться вас стискувати.

– У мене квартира простора, так що помістимося як-небудь удвох, – засміялася дівчина. – Не можу ж я допустити, щоб ви тинялися по вокзалу!

– Дякую, Аннушко! Буду дуже вдячний. Правду кажуть, ви справжній ангел в людському обличчі!

У цей момент до посту підійшов лікар. Він кинув зневажливий погляд на Миколу, і почав лаяти медсестру:

– Ганно! Ви зовсім на годинник не дивитесь? Я вже півгодини чекаю вас в процедурній, а ви спокійно фліpтуєте на робочому місці!

– Я не фліртую. Просто заговорилася, вибачте мене.

Анна відразу ж змінилася в обличчі при вигляді Антона Владиславовича. Справа в тому, що вона давно і безнадійно була закохана в молодого, гарного хірурга. Дівчина розуміла, що лікар ніколи не подивиться на неї як на жінку, адже у такого красеня, напевно ціла черга наречених красунь стоїть. Куди вже їй змагатися з ними.

А через три дні, весь персонал відділення був здивований тому, що Аннушка не вийшла на роботу. Навіть її бабусі стояли біля вікна, і з тугою виглядали улюблену медсестричку. На телефонні дзвінки дівчина так само не відповідала.

– Треба щось робити! З нею точно щось сталося! – заметушилася Катерина Іллівна в ординаторській. – Шкода, що у мене чергування, так би збігала до неї.

– Не смішіть народ! – посміхнувся хірург, Антон Владиславович. – Поки ви збігаєте, кілька днів пройде. Гаразд, пишіть адресу. Я закінчив чергування, заїду до неї.

– Спасибі тобі, Антоне! Тільки відразу подзвони нам. У мене прям душа не на місці! – попросила Іллівна.

– Не турбуйтеся, подзвоню! – вимовив хлопець, і вийшов з ординаторської.

Антон Владиславович, довго дзвонив і стукав у двері за якими була повна тиша. Він уже збирався йти, але раптом помітив, що двері не замкнені.

– Аня! Ти вдома? – хлопець увійшов до передпокою. Йому ніхто не відповів. Антон вирішив обстежити кімнати.

Увійшовши до зали, він побачив дівчину. Аня сиділа за столом, і дивилася в одну точку.

– Ганно! Що з тобою? Ти чому на роботу не вийшла? – строго запитав лікар.

– Антоне? Ви як тут? – дівчина подивилася на нього заплаканими очима.

– Чому ти плачеш? Можеш пояснити? Її все відділення чекає, а вона сидить і плаче! – обурився чоловік.

– Дідусева колекція. Її більше немає! – відчужено вимовила Ганна.

– Тобто як немає? Куди ти її справила?

– Мене обікрали

– Цікаво. Хто обікрав? Що говорить поліція?

– Нічого не говорить. Я не стала заявляти

– Ти божевільна? Чому не заявила? Хто тебе обікрав, ти знаєш? – влаштував допит Антон.

– Я сама винна. Пустила його пожити на кілька днів, не хотіла, щоб він на вокзалі сидів. Адже у мене все одно місця багато.

– Кого? Кого ти пустила? Ім’я його відомо? Чи ти просто підібрала якогось знедоленого на вулиці? На тебе це дуже схоже!

– Це Микола, спортсмен. Він у нас лежав у відділенні.

– Аню, який спортсмен? Зніми нарешті свої рожеві окуляри! Ти його наколки бачила? У нього ж на обличчі написано, що він кримінальник!

– Нічого у нього не написано. На вигляд навіть дуже пристойна, інтелігентна людина.

– Чому в поліцію не повідомила? – вже кричав Антон.

– Не знаю, боялася зіпсувати людині життя.

– З тобою все зрозуміло. Гаразд, постараюся по своїм зв’язкам з’ясувати хто він і звідки. Ну а на роботу чому не пішла?

– Мені зараз нічого не хочеться! – знову заплакала Аня.

– Бачиш яка ти егоїстка! А там між іншим бабульки твої улюблені чекають тебе. Від вікна не відходять! – вирішив натиснути на жалість.

– Правда? Гаразд, зараз я швидко зберуся! – сказала дівчина, і побігла вмиватися.

Весь день, Ганнусю ніхто не впізнавав. Дівчина мовчки виконувала свою роботу, але ні з ким не розмовляла й не посміхалася. В її сумних очах не було колишнього блиску і життєрадісності. Складалося враження, що її «ангельські крила» хтось обрізав.

Пізно ввечері, дівчина задрімала прямо на посту. Уві сні вона побачила дідуся. Іван Михайлович посміхався, і гладив її по голові. Як колись в дитинстві.

«Дідусю, я не вберегла твою колекцію» – прошепотіла сумно. «Знаю. Не кори себе, а головне, не втрачай свою доброту і віру в людей. У будь-якому випадку, хороших людей набагато більше ніж поганих. Розправ свої «крильця», і ні про що не шкодуй!» – дідусь посміхнувся, і поцілував внучку.

Анна прокинулася, і згадавши свій сон посміхнулася. «Дідусь, так і залишився добрим. Навіть не образився через колекцію», – розчулювалася дівчина.

Вранці до неї підбігла Антоніна. Жінка як завжди була спантеличена своїми проблемами.

– Аннушко! Виручай! Підмінити мене на ніч. Чесне слово, сьогодні ввечері, вирішується моя доля! – вигукнула ефектна брюнетка.

– Тонь, бюро добрих послуг закрито! Аня ввечері зайнята, вона йде зі мною в театр! – вимовив Антон Владиславович.

В ординаторській настала тиша. Всі мовчки дивилися то на Аню, то на Антона.

– Підемо, Анюто. Підкину тебе додому! – незворушно сказав Антон, і буквально витягнув Аню за руку з ординаторської.

– Ти, коли небудь навчишся відмовляти всяким нахабам? – запитав чоловік.

– Але, може їй дійсно потрібно.

– Та не потрібно їй нічого, просто звикла користуватися твоєю добротою! – розлютився Антон. – Усе! Тепер я беру шефство над тобою!

– А з приводу театру ти пожартував? – запитала Аня, червоніючи.

– Чому ж? Можемо прямо зараз заїхати за квитками! Зізнаюся чесно, я ніколи там не був, – засміявся хлопець. – До речі, є деякі новини по твоєму кривдникові. Думаю, колекцію Івана Михайловича вдасться повернути.

Аня посміхнулася вперше за кілька днів. Тепер, коли біля неї був такий покровитель, дівчина нічого не боялася. Навіть у найсміливіших мріях, вона не могла уявити, що коли-небудь буде їхати з Антоном в автомобілі за квитками в театр.

Автор – Мілана Лебедєва