Бюджети сільських рад Тернопілля отримали майже 9 млн грн від оренди державної землі

111Майже дев’ять мільйонів гривень надійшло до місцевих бюджетів Тернопільщини від продажу прав оренди земельних ділянок державної власності.

Як повідомили ІА «7Днів-Україна» спеціалісти головного управління Держгеокадастру в Тернопільській області, в 2018 р. головним управлінням підготовлено й проведено 76 земельних аукціонів з продажу права оренди 317 земельних ділянок державної власності сільськогосподарського призначення. Ділянки розташовані за межами населених пунктів загальною площею 2926,8740 га.

Читайте також: Шість тернопільських громад отримали понад 10 тис. га землі

Стартовий розмір орендної плати по цих земельних ділянках — 3,98 млн грн (з них у грудні — 260,03 тис. грн). Усього за цей період продано право оренди на 212 земельних ділянки загальною площею 2 121,4600 га.

Анульовано результати торгів по 6 земельних ділянках через те, що переможець не сплатив вчасно за придбаний лот. Також визнано торги по 99 земельних ділянках такими, що не відбулися, через те, що в них брав участь лише один учасник. Лот було знято з продажу.

Читайте також: Продажу землі не буде ще рік — ВР продовжила мораторій і доручила розробити законопроект

У результаті згаданих аукціонів місцеві бюджети сільських рад, на території яких продавали право оренди землі державної власності, поповнилися коштами від сплати річної оренди на 8,87 млн грн. Розмір орендної плати в результаті торгів зріс у 2,2 рази від стартової ціни.

Середній розмір орендної плати переданих в оренду земель у Тернопільській області — 4,18 тис. грн за гектар.