Бюджетники і пенсіонери отримуватимуть більше вже з 1 вересня – Прем’єр повідомив українцям “добру новину” (Відео)

гроші-простягнуті до них рукиОтримувати більше 12 мільйонів українців будуть уже з першого вересня – Арсеній Яценюк повідомив, що держава знайшла гроші на підвищення соціальних стандартів.

Зросте прожитковий мінімум та мінімальна заробітна плата. Відтак вже з 1 вересня, а не з 1 грудня, як планувалось раніше, в Україні зростуть пенсії та зарплатня бюджетників. Загалом на це знадобилося 10 млрд грн. Прем’єр назвав конкретні цифри. Так, за його словами, вчитель вищої категорії тепер отримуватиме на 605 грн більше, сімейний лікар – 453 грн, бібліотекар – на 348 грн більше.

1,5 мільйна українських студентів також отримуватимуть вищі стипендії, зростуть і виплати матерям.

7,5 мільйонів пенсіонерів також отримають більше. 1 тисяча 74 грн – такою тепер буде мінімальна пенсія. Зростуть і пенсії за інвалідністю.

Мінімальна зарплатня з 1 вересня становитиме 1378 грн – зараз це 1218 грн.

Підняття соціальних стандартів в Україні, за словами Яценюка, стало можливим як через списання 20% і реструктуризації боргу нашої країни іноземним кредиторам, так і завдяки поповненню бюджету внутрішніми резервами – те, що раніше потрапляло в кишені корупціонерів, тепер пішло в державну скарбницю, заявив Прем’єр.