Бюджет Тернопілля на 2015 рік – головне питання на сесії облради (Відео)

P1010070-nЧетверте пленарне засідання 51 сесії Тернопільської обласної ради відбудеться сьогодні, 27 січня. Розпочнеться воно о 13 годині.

Таке рішення прийняли члени погоджувальної ради, що відбулася ще 20 січня, повідомляє сайт обласної ради. Депутати планують розглянути понад 30 питань. Серед них – “Про обласний бюджет на 2015 рік”.

Читайте також. Тернопілля отримає «бюджет проїдання» — на розвиток передбачили мінімум (Відео, Фото)

Варто озвучити нюанс з приводу прозорості роботи обласної ради – навіть орієнтовний порядок денний на сайті головного представницького органу НЕ оприлюднили. Тож немає й мови про те, щоб там були бодай проекти рішень, запропонованих депутатам. Тож йдеться про очевидне порушення.

Нагадаємо, докладно депутати мали змогу ознайомитися лише із одним питанням порядку денного - “Про обласний бюджет на 2015 рік”. Його активно обговорювали у комісіях, а також презентували документ громадськості. Тож сьогодні обранці краян мали б ухвалити документ із відповідними правками, відповідно до побажань депутатів і громади.

До розгляду проекту найважливішого фінансового документу краю зокрема долучилися представники комісій економічно-господарської сфери, як то:
- з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи обласної ради;
- з питань законності, охорони прав і свобод громадян та здійснення демократичного цивільного контролю над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави;
- з питань планування територій, архітектури,будівництва, будівельної індустрії, дорожнього і житлово-комунального господарства та благоустрою територій;
- з питань енергозабезпечення, енергозбереження, науково – технічного розвитку та інноваційних технологій;
- з питань агропромислового комплексу та земельних відносин;
- з питань охорони навколишнього природного середовища та природокористування
- з питань соціально – економічного розвитку, промислової політики, транспорту та зв’язку, інвестицій, підприємництва, зовнішньоекономічної діяльності.

Обговорення відбулося і в освітянській та комісії з охорони здоров’я.

Як обласний бюджет-2015 презентував громадськості та решті присутніх директор департаменту фінансів ОДА Степан Скибиляк, можете побачити на відео, які зробив кореспондент ІА «7 Днів-Україна».

Навіть під час презентації доповідачу не було легко. Його закидали запитаннями. Особливо присутніх вразили дані про скорочення витрат на пільгове забезпечення деяких категорій населення. Наприклад, обмеження пільг на безкоштовний проїзд у транспорті, скасування фінансування державою обідів школярів молодших класів тощо.

Якою буде підтримка бюджету-2015 у залі обласної ради, побачимо вже сьогодні по обіді.

Софія Левицька