Бюджет Тернопілля: філармонія – без автобуса, на сади і ягідники теж грошей немає

P3110026-nНового автобуса за 850 тис. грн Тернопільська обласна філармонія у 2014 р. не отримає через постанову Кабміну, а конкурс техніків осіменіння не проведуть заради економії коштів на підтримку сільськогосподарських кооперативів.

Читайте також. На ремонт приміщення ОДА з бюджету Тернопілля витратять майже 58 тис. грн (Відео, Фото)

Чимало правок до проекту бюджету Тернопілля на 2014 рік внесли на засіданнях різних комісій обласної ради. Утім, далеко не всі прохання місцевих громад та їхніх обранців вдасться врешті врахувати при ухваленні кошторису. І причин – багато: режим економії, який оголосили у державі, нестача грошей, що біла закладена у бюджеті відразу, а також підняття цін на енергоносії, яке варто очікувати через відмову Росії надавати Україна газ зі знижкою, починаючи з ІІ кварталу.

- Кошти на зарплати працівникам бюджетної сфери і на всі соціальні виплати пільговим категоріям громадян є, - стверджує директор департаменту фінансів ОДА Степан Скибиляк. – Велике питання – із оплатою за енергоносії…

Читайте також. Бюджет Тернопілля – економія на заходах, поїздках, семінарах і комп’ютерах (Відео)

Нагадаємо, сесію Тернопільської облради планують провести у суботу, 15 березня. Серед питань, які розглянуть депутати, – прийняття обласного бюджету на 2014 рік, розгляд ряду соціальних програм тощо.  Початок засідання – о 10 год.

В Україні діє постанова Кабінету Міністрів «Про економію державних коштів». Відтак на Тернопільщині чиновники повинні зекономити до трьох мільйонів гривень. Насамперед обіцяють зменшити фінансування апарату облради, витрати на поїздки делегацій за кордон, проведення урочистих заходів тощо. Вочевидь, наша область так і залишиться єдиною в Україні, що не має "паспорту". На цю документацію просив гроші начальник відповідного управління, бо ніхто досі не знає, скільки і де земель на Тернопіллі є поза межами населених пунктів. Тобто плану розвитку краю - куди і як ми рухаємося, на його думку, наразі немає.

Читайте також. Бюджет Тернопілля на 2014 рік треба приймати якнайшвидше

- Ми маємо постанову Кабінету Міністрів України, яка означає зменшення фінансування установ, організацій. Необхідно економити кошти насамперед там, де витрати не є необхідними. У бюджеті на 2014 рік зменшили видатки на купівлю транспортних засобів, на проведення різних урочистих заходів. Необхідно ще знайти кошти, щоб відновити пошкоджені державні будівлі, – каже Степан Скибиляк.

Кілька цікавих цифр. На новий автобус для філармонії закладали при формуванні проекту бюджету 850 тис. грн. Тепер транспорт купувати Кабмін заборонив, тому ці гроші запропонували віддати на реанімобіль для обласної дитячої лікарні. Якщо ж нову швидку медичний заклад отримає як гуманітарну допомогу (а такий план є), то вся сума перейде у резерв і отримає інше призначення.

- Якщо ви не даєте нам автобус, то, може, виділите гроші на те, аби підлатати приміщення обласної бібліотеки. Адже, поки той довгобуд будується, нинішнє приміщення може впасти, - каже начальник управління культури ОДА Григорій Шергей.

Але до його прохання не дослухалися. Були вказівки про економію і до інших управлінь. Зокрема запропонували управлінню агропромислового розвитку видатки на рідкий азот і спермопродукцію частково перекинути на виконання «Програми розвитку кооперативів» (треба – 300 тис. грн). Але представник управління запропонував інший варіант - відмінити конкурс техніків штучного запліднення. Виявляється, передбачили на таке аж 20 тисяч гривень. Відмовилися чиновники і від того, щоб допомагати сільгоспвиробникам, які розвивають сади та ягідники. Власне, цей проект активно просував екс-«губернатор» Валентин Хоптян. Тепер владу це не цікавить.

Переглянути і чиновники, і депутати обіцяють суму, передбачену на друк книжок місцевих авторів (150 тис. грн). Очевидно, частину грошей перекинуть на інші потреби. Зменшити планують і витрати на виконання програми «Власний дім». Семінарів і різних заходів для розвитку туризму на Тернопіллі також не проводитимуть, згідно із вимогами Постанови Кабміну.

Власне, уточнення стосувалося майже всіх витрат на галузі. Представник департаменту охорони здоров’я, наприклад, з усім погодився. Хоча медики просили гроші на новий апарат УДЗ-досліджень, їм у цьому відмовили. До кращих часів…

Довідково. Цьогорічний бюджет області більший за минулорічний на 19% і становить 5 мільярдів 300 мільйонів гривень (разом із субвенціями, тобто коштами із чітко визначеними статтями витрат – прим.). Ще 30 січня Степан Скибиляк заявляв про те, що Тернопіллю для забезпечення поточних та інших видатків бракує 255 мільйонів гривень. Офіційний лист щодо цього до Міністерства фінансів України і до Комітету Верховної Ради спрямували відразу. За нинішніх умов, особливо через режим економії, запроваджений урядом, на таку допомогу не розраховують навіть оптимісти. Вочевидь доведеться «латати дірки» із власних резервів. Проте і на перевиконання плану за податками теж на Тернопіллі вже ніхто не розраховує.