“Битися за свій Крим”, – Клімкін назвав два фактори для повернення Україною півострова (Відео)

Україна має докладати все активніших зусиль, щоб світова спільнота і далі усвідомлювала: Росія – країна-агресор, яка має повернути окуповані українські території, в тому числі  – Крим. Саме від поведінки України і світової спільноти залежить, як швидко Крим повернеться під контроль України.

Про ці два фактори глава МЗС України у 2014-2019 роках Павло Клімкін заявив в інтерв’ю “Європейській правді“.

Клімкін зазначив, що позови України проти Росії у міжнародних судах вже змінили думку Заходу про анексію Росією Криму. Про це свідчать запроваджені Заходом санкції проти РФ та світових компаній, які будували Керченський міст на анексованому півострові. Зараз, за словами українського дипломата, світ уже розуміє, що Крим має повернутись під контроль України.

"Крим не може залишатися в статус-кво як частина РФ... На Заході з'явилося розуміння, що цю історію потрібно довести до кінця. І не тільки юридичним шляхом, а й політичним", - сказав Клімкін.

Він назвав два фактори, які здатні пришвидшити повернення Україною півострова, який поки окупований РФ.

"Перше – це подальше послаблення Росії. Зараз Путіна вже почали "качати" доволі сильно – і свої клани, і реальність навколо. Росія не пасує до будь-якої майбутньої світової архітектури. Та чим слабшою ставатиме Росія – тим більшим буде бажання серйозно працювати по Криму.

І друге, що важливо, – це те, що буде робити Україна. Треба працювати не тільки над Кримською платформою, хоч вона є дуже класною історією, яка дає можливість привернути увагу до Криму. Але цей дуже правильний міжнародний піар не означає, що ми не повинні одночасно битися за свій Крим. Адже якщо ми не б’ємося, то хто за нас буде битися? Передусім – битися за людей", - сказав український дипломат.

Більше - у повній версії інтерв'ю Павла Клімкіна "Європейській правді".